MIL-E-7016F Testleri (Uçaktaki AC ve DC Yüklerinin Analizi)
Askeri Testler

MIL-E-7016F Testleri (Uçaktaki AC ve DC Yüklerinin Analizi)

ABD Savunma Bakanlığı tarafından hazırlanan uçakların elektrikli yük ve güç kaynağı kapasitesi ile ilgili MIL-E-7016F standardı, alternatif akım (AC) ve doğru akım (DC) elektrik yükü ve hava taşıtları için güç kaynağı analizleri hazırlama yöntemleri ve gereksinimlerini içermektedir.

MIL-E-7016F Testleri (Uçaktaki AC ve DC Yüklerinin Analizi)

Söz konusu askeri standart, askeri uçaklarda elektrik yükü ve kaynak kapasitesinin analizine odaklanmaktadır ve aynı zamanda ticari uygulamalar için de uygulanabilir özleliktedir. MIL-E-7016F standardı, tanımlanan elektrik gücü özellikleri gereksinimlerine uygun olan ve havada kullanılan ekipmanı belirlemek için bir takım test yöntemleri ve prosedürler tanımlamaktadır. Ancak elektromanyetik girişim ve gerilim yükselmeleri bu standardın kapsamına girmemektedir.

Uçaklardaki her elektrik sistemi için ve uçağın tüm çalışma koşulları altında MIL-E-7016F standardına göre test edilmesi ve açıklanan yöntemlere göre bir elektrik yükü ve güç kaynağı kapasite raporunun hazırlanması gerekmektedir. Bu standart gereğince uçağın bağımsız motor ateşleme ve kontrol jeneratör sistemleri gibi özel amaçlı elektrik sistemleri ve genel amaçlı elektrik sistemleri için test ve analizler yapılması bir zorunluluktur.

Uçağın elektrik yükü ve güç kaynağı analizin elde edilen verileri, her bir güç kaynağının, bağlı yükünün güç gereksinimlerini, gerekli tüm çalışma koşulları altında sağlamak için yeterli olduğunu ve mevcut büyüme kapasitesini göstermelidir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-E-7016F testleri (uçaktaki AC ve DC yüklerinin analizi) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-E-7016F testleri (uçaktaki AC ve DC yüklerinin analizi) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp