MIL-STD-1394 Testleri (Şapkaların Yapım Kalitesi)
Askeri Testler

MIL-STD-1394 Testleri (Şapkaların Yapım Kalitesi)

MIL-STD-1394 askeri standardı, şapkaların yapım kalitesinin değerlendirilmesi için bir test yöntemi sunmaktadır. Bu standardın amacı, başlık kronlarının kalitesini değerlendirmek için bir standart oluşturmaktır.

MIL-STD-1394 Testleri (Şapkaların Yapım Kalitesi)

Genellikle, MIL-STD-1394 standardı ile IEEE 1394 standardı birbirine karıştırılmaktadır. Ancak her iki standardın referans numaralarının aynı olması dışında benzer bir özelliği yoktur. IEEE 1394 standardı, hem eşzamanlı hem de eşzamansız iletişimi destekleyen ve birçok IEEE standardı ile bütünleşen yüksek hızlı seri veri yolu için özellikler sağlayan bir standarttır. MIL-STD-1394B standardı, avcı uçakları ve uzay mekiği gibi askeri ve havacılık araçları uygulamaları için tasarlanmıştır.

Tekstil firmaları bugün resmi ve özel kuruluşların farklı tiplerdeki tekstil ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Üniformayı tamamlayan askeri şapkalar da bu kapsamda üretilmektedir. Tekstil işletmeleri şapka üretiminde de yeni teknolojileri ve yeni üretim yöntemlerini takip etmekte ve askeri ihtiyaçlara uygun şapka üretimi yapmaktadır. Bu şapkalar farklı karışımlarda ve doku tiplerinde, yün, polyester, pamuk ve viskon gibi iplikler ile dokunuş kumaşlardan ve mevsimine uygun şekilde üretmektedir. Bir yandan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlikeler ve riskler dikkate alınırken bir yandan da yasal düzenlemeler ve yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara uyulmakta ve olası tehlikelerin etkileri en düşük seviyeye çekilmektedir.

Bu çerçevede olmak üzere gelişmiş laboratuvarlar tarafından geçrekleştirilen testlerde aynı zamanda MIL-STD-1394 standardı gerekliliklerine de uyulmaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1394 testleri (şapkaların yapım kalitesi) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1394 testleri (şapkaların yapım kalitesi) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp