ECE R-82 Mopedlerin Halojen Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-82 Mopedlerin Halojen Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-82 regülasyonu, mopedlerin halojen farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, filament halojen lambalarla donatılmış moped farların (HS2 lambaları) onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu regülasyon, mopedlerin ve bu şekilde işlem gören araçların donanımları için sağlanan halojen lambalar ile (HS2 lambaları) donatılmış farların onaylanması için geçerlidir.

ECE R-82 Mopedlerin Halojen Farlarının Onayı

Onay başvurusu, ticaret unvanının veya markanın sahibi veya uygun şekilde onaylanmış yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru ile birlikte, tipin tanımlanmasına izin vermek için yeterince ayrıntılı ve farın, mercekteki olukların detaylarını göstgeren çizimlerinin ve bu farlar ile ilgili bir teknik açıklamanın, onay testlerinin yapılmasından sorumlu teknik servise teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca testlerim yapılmasını sağlamak üzere, renksiz lensli iki far örneğinin ve renkli bir filtre veya renkli ekranın (veya renkli bir lensin) teknik servise teslim edilmesi gerekmektedir. Teknik servis, tip onayı verilmeden önce üretim uygunluğunun etkin kontrolünü sağlar ve yeterli düzenlemelerin varlığını doğrular.

Onay için gönderilen farların, başvuru sahibinin ticari adını veya işaretini taşıması ve bu işaretin açıkça okunaklı ve silinemez olması gerekmektedir. Ayrıca lensin doğru konumu kesin olarak işaretlenmeli ve dönmeye karşı bloke edilmelidir. Bir tür far örneği, eğer söz konusu regülasyonda açıklanan tüm gereklilikleri yerine getiriyorsa, onay verilir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-82 Mopedlerin halojen farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-82 Mopedlerin halojen farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp