ECE R-84 Yakıt Tüketiminin Ölçülmesi Konusunda İçten Yanmalı Motorla Donatılmış Binek Otomobillerin
Otomotiv Testleri

ECE R-84 Yakıt Tüketiminin Ölçülmesi Konusunda İçten Yanmalı Motorla Donatılmış Binek Otomobillerin

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-84 regülasyonu, yakıt tüketiminin ölçülmesi konusunda içten yanmalı motorla donatılmış binek otomobillerin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, yakıt tüketimi ölçümü için içten yanmalı motorlu binek araçların onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu regülasyon, M1 kategorisindeki tüm içten yanmalı motorlu taşıtların (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar) ve N1 kategorisindeki taşıtların (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 3.5 tonu aşmayan araçlar), maksimum toplam kütlesinin 2 tondan az olması yüzünden kaynaklanan yakıt tüketiminin ölçümü için geçerlidir.

ECE R-84 Yakıt Tüketiminin Ölçülmesi Konusunda İçten Yanmalı Motorla Donatılmış Binek Otomobillerin

Üretici firma tarafından belirtilen yakıt tüketiminin ölçümü ile ilgili olarak bir araç tipinin onaylanması için başvuru, araç üreticisi veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılmalıdır. Başvuru ile birlikte tüm özellikleri içeren motor tipinin bir açıklamasının ve aracın temel özelliklerinin tanımının, onay testlerinin yapılmasından sorumlu teknik servise teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca onaylanacak araç türünün bir örneği teknik servise sunulmalıdır. Teknik servis, araç tipinin onayı alınmadan önce, üretim uygunluğunun etkin bir şekilde kontrol edilmesini sağlamak için tüm gerekliliklere uyulduğunu doğrular.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-84 Yakıt tüketiminin ölçülmesi konusunda içten yanmalı motorla donatılmış binek otomobillerin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-84 Yakıt tüketiminin ölçülmesi konusunda içten yanmalı motorla donatılmış binek otomobillerin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp