CS105 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi, Çapraz Modülasyon Testleri (30 Hz - 20 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

CS105 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi, Çapraz Modülasyon Testleri (30 Hz - 20 GHz)

Test edilecek elektrikli veya elektronik bir cihazın etkilenme miktarını belirlemek için uygulanan alınganlık testlerinde, dışarıda üretilen test işaretleri cihazın kablolarına verilir. Bu test şekline iletkenlik yoluyla alınganlık testi denir.

CS105 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Anten Girişi, Çapraz Modülasyon Testleri (30 Hz - 20 GHz)

CS105 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi, çapraz modülasyon testleri, şartnamede belirtildiği gibi normalde genlik modülasyonlu radyo frekans sinyallerini işleyen alıcılar için yapılmaktadır. Bu test yöntemi, test edilen ekipmanın anten terminallerinde istenmeyen ve sahte sinyallerin neden olduğu çapraz modülasyon ürünlerinin varlığını belirlemek için kullanılmaktadır. Ayrıca bu test, 30 Hz ila 20 GHz arası frekans değerleri için uygulanmaktadır.

CS105 standardı, gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri ve kara, deniz ve hava kuvvetleri ekipmanlarını kapsamaktadır.

Bu testin amacı, antene bağlı alıcı alt sistemlerin, bir sinyalden başka bir sinyale aktarılmakta olan modülasyona tepkisini kontrol etmektir. Bu etki, alıcının çalışma frekansına yakın güçlü, başka bir sinyalden kaynaklanmaktadır. Gereklilik sadece bir taşıyıcının genlik modülasyonundan bilgi alan alıcılar, alıcı vericiler, yükselticiler ve bunların benzerleri için kabul edilmiştir.

Geliştirilmekte olan çok çeşitli alıcı tasarımları bulunmaktadır ve bu yüzden uygun test prosedürleri geliştirilmeden önce, bir alıcının özel işletme özellikleri için gereklilikler oluşturulmalıdır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS105 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi, çapraz modülasyon testleri (30 Hz - 20 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS105 iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi, çapraz modülasyon testleri (30 Hz - 20 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp