ECE R-57 Motosiklet Farlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-57 Motosiklet Farlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-57 regülasyonu, motosiklet farlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, motosikletler ve bu şekilde çalışan araçlar için farların onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu regülasyon, filamanlı lambalar kullanan ve motosikletler ve bu şekilde çalışan araçların donanımları için sağlanan cam veya plastik malzeme ve mercekleri içeren farların onaylanması için geçerlidir.

ECE R-57 Motosiklet Farlarının Onayı

Motosiklet farlarının onay başvurusu, üretici firma ya da yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında farların tipini tanımlamaya izin vermek ve farların önden görünüşünü göstermek ve varsa lenslerin detayları ve kesitini göstermek için ayrıntılı çizimler ve özellikle kullanılan filaman lambasının kategorisini veya kategorilerini belirten kısa bir teknik açıklama, onay işlemlerini yapacak teknik servise sunulmalıdır. Ayrıca renksiz lensli far tipinden iki örnek ve lenslerin yapıldığı plastik malzemelerin test edilmesi için on üç lens teknik servise teslim edilmelidir. Bu lenslerin altısı en az 60 x 80 mm boyutlarında olmalıdır. Her lens türü veya malzeme numunesi seri üretimde kullanılacak yöntemle üretilmelidir. Bu arada üretici firmanın talimatlarına uygun şekilde lenslerin takılabildiği bir reflektör, lensleri ve kaplamaları oluşturan malzemeler ve bu malzemelerin ve kaplamaların özelliklerini açıklayan test raporu da teknik servise verilmelidir. Teknik servis, tip onayı vermeden önce, üretim uygunluğunun etkin kontrolünü yapmakta ve yeterli düzenlemelerin varlığını doğrulamaktadır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-57 Motosiklet farlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-57 Motosiklet farlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp