MIL-STD-464 Testleri
Askeri Testler

MIL-STD-464 Testleri

MIL-STD-464 standardı, hava, deniz, uzay ve yer savunma sistemlerinde kullanılan mühimmatın ve ilgili ekipmanın elektromanyetik uyumluluğu için minimum kabul edilebilir standartlar içermektedir. Bu ekipmanlarda bulunan ateşleme devreleri, elektromanyetik ortamlara karşı doğal olarak hassastır. Testler, normalde oluşan elektromanyetik radyasyona (EMR) maruz kalma ile ilişkili risklerin yönetimi için de kritik öneme sahiptir.

MIL-STD-464 Testleri

MIL-STD-464 gereklilikleri ile uyumluluk, bir ekipmanın tüm yönlerinin, kullanım ömrünün her aşamasında elektromanyetik olarak uyumlu olduğunu göstermeyi gerektirir. Buna, normal servis içi çalışma sırasında olduğu gibi depolama, taşıma ve bakım da dahildir.

MIL-STD-464 sertifikası, yüksek kontrollü, yarı yankısız odalarda, elektromanyetik girişim (EMI) ve elektromanyetik uyumluluk (EMC) testlerinden geçen ekipmana verilmektedir.

HERO testi (hazard of electromagnetic radiation to ordnance, mühimmat için elektromanyetik radyasyon tehlikesi), MIL-STD-464 standardı uyumluluğunun elde edilmesinde önemli bir bileşendir. Test edilen ekipman, yüksek elektrik seviyelerine maruz kaldığı zaman, gereken mühimmat güvenlik limitlerinin karşılandığını belirlemek için bu test yapılmaktadır.

Kısaca söz konusu standart, elektromanyetik çevresel etkiler ile ilgili hava, deniz, alan ve yer sistemleri için doğrulama kriterleri belirlemektedir. Bu standart, hem yeni ekipmanlar için, hem de değiştirilmiş komple sistemler için uygulanabilir özelliktedir. Ayrıca bu standart, MIL-STD-461 elektromanyetik parazit emisyonlarının kontrolü ve duyarlılığının kontrol edilmesi gereklilikleri, MIL-STD-462 elektromanyetik girişim karakteristiklerinin ölçümü ve MIL-STD-1399-070 gemi sistemleri için arayüz standardı DC manyetik alan ortamı standartları ile ilişkilidir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD 464 testleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD 464 testleri hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp