MIL-STD-883 Testleri (Mikro Devreler İçin Standart Test Metodu)
Askeri Testler

MIL-STD-883 Testleri (Mikro Devreler İçin Standart Test Metodu)

MIL-STD-883 standardı, askeri ve uzay operasyonlarını kapsayan doğal unsurların ve koşulların zararlı etkilerine karşı direnci tespit etmek için çeşitli test yöntemleri sunmakadır. Bu test yöntemleri, temel çevresel testler dahil olmak üzere, askeri ve havacılık elektronik sistemlerinde kullanıma uygun mikroelektronik cihazların test yöntemleri, kontroller ve prosedürler içermektedir. Aynı zamanda mekanik ve elektriksel testler, işçilik ve eğitim süreçleri ve bu ekipmanın amaçlanan uygulamalarına yönelik bir kalite ve güvenilirlik seviyesinin temin edilmesi için gerekli kontrol ve kısıtlamaları açıklamaktadır.

MIL-STD-883 Testleri (Mikro Devreler İçin Standart Test Metodu)

MIL-STD-883 standardında sözü edilen cihazlar, monolitik, çok çipli, film ve hibrit mikro devreler, mikro devre dizileri ve devrelerin ve dizilerin oluşturulduğu ögeleri kapsamaktadır. Bu standardın sadece mikro elektronik ekipmana uygulanması amaçlanmıştır.

Test yöntemleri, kontrolleri ve prosedürleri, laboratuvarda elde edilebilecek uygun koşulları belirlemek ve sahada mevcut olan fiili hizmet koşullarına eşdeğer test sonuçlarını vermek ve aynı zamanda tekrarlanabilirliğini elde etmek için tasarlanmıştır.

Esasen çevresel testlerin amacı, sadece mikro elektronik ekipmanın fonksiyonları ve performans değerleri ile sınırlı değildir. Aynı zamanda performansın hangi düzeyde ve ne kadar uzun süre korunabildiği, yani ekipmanın arızalanma ihtimali ve gerçek çevre koşullarının performans üzerinde nasıl bir değişikliğe neden olduğu ile de ilgilidir. Kısaca mikro devreler için standart testler, ekipmanın değerini belirleyen önemli bir faktördür.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-883 testleri (mikro devreler için standart test metodu) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-883 testleri (mikro devreler için standart test metodu) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp