ECE R-22 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Koruyucu Başlıklar Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-22 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Koruyucu Başlıklar Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-22 regülasyonu, iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda koruyucu başlıkların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu regülasyon, iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlardakullanılan başlıkların piyasa gözetimi için fonksiyonel güvenlik konusunda teknik gereksinimleri belirlemektedir. Motosiklet sürücülerinin, zorlu testler öngören güvenlik standartlarına uygun kask takmaları gerekmektedir.

ECE R-22 İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Taşıtlarda Koruyucu Başlıklar Onayı

Söz konusu regülasyonda L kategorisi olarak tanımlanan bu taşıtlara, iki, üç veya dört tekerlekli, örneğin motorlu bisikletler, iki ve üç tekerlekli mopedler, iki ve üç tekerlekli motosikletler ve yandan arabalı motosikletler girmektedir.

ECE R-22 kask belgelendirmesi, uluslararası alanda elliden fazla ülkede uygulanmakta olan bir teknik düzenlemedir. Formula dahil bütün yarış organizasyonlarında bu standart aranmaktadır. Standart kapsamında belirlenen düz veya kavisli örs, izin verilenden daha fazla darbeye dayanıklı bir koruma sağlamaktadır. Üzerinde bu kodu taşıyan koruyucu başlıklar, ECE R-22 standardında yer alan tüm gereksinimleri karşılıyor anlamına gelmektedir. Motosiklet sürücüleri en savunmasız durumda araç kullanıcılarıdır. Bu nedenle maksimum yol koruması sağlayan belgeli başlıklar kullanmak, sürücülerin can güvenliği açısından önemlidir. Sertifikalı bir koruyucu kask seçerken, boyutlarının iyi oturması, yani sürücülerin kafasına çok sıkı veya fazla gevşek olmaması ve arkadan yukarı doğru dürtüklendiğinde yerinde kalması gerekmektedir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-22 İki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda koruyucu başlıklar onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-22 İki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlarda koruyucu başlıklar onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp