ECE R-106 Tarım Araçları ve Römorkları İçin Havalı (Pnömatik) Lastiklerin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-106 Tarım Araçları ve Römorkları İçin Havalı (Pnömatik) Lastiklerin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-106 regülasyonu, tarım araçları ve römorkları için havalı (pnömatik) lastiklerin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, tarım araçları ve römorkları için pnömatik lastiklerin onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme hükümleri, sadece T kategorisindeki araçlar (kendinden tahrikli tarım makinaları, tarım ve orman traktörleri ve zirai römorklar) için tasarlanan ve saatteki hızı 65 km ve daha düşük olan kullanım amaçlı yeni pnömatik lastikleri kapsamaktadır. Şu sayılan amaçlar için tasarlanmış lastik tipleri için bu regülasyon açısından geçerli değildir:

ECE R-106 Tarım Araçları ve Römorkları İçin Havalı (Pnömatik) Lastiklerin Onayı

  • İnşaat uygulamaları (endüstriyel, IND, R4 veya F3 olarak işaretlenmiş lastikler)
  • Hafriyat yapan araçlar
  • Sanayi ve asansör araçları

Tarım ve ormancılık hizmetleri için bir lastik tipinin onaylanma başvurusu, ticari unvan veya marka sahibi veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında, kullanım kategorisi, yapısı, hız kategorisi sembolü, lastiğin yük kapasitesi endeksi, iç lastik kullanılıp kullanılmayacağı, lastik ve jant konfigürasyonu, lastiğin monte edilebileceği jantlar, ölçümler için şişirme basıncı, üretici firmanın belirttiği şekilde lastik montaj sırasında boncuk olmaması için aşılmaması gereken soğuk hava basıncı ve test basıncı bilgileri, test ve onay işlemlerini yapacak olan teknik servise teslim edilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-106 Tarım araçları ve römorkları için havalı (pnömatik) lastiklerin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-106 Tarım araçları ve römorkları için havalı (pnömatik) lastiklerin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp