MIL-STD-2045-47001 Testleri (Bağlantısız Veri Transferi Uygulama Katmanı)
Askeri Testler

MIL-STD-2045-47001 Testleri (Bağlantısız Veri Transferi Uygulama Katmanı)

MIL-STD-2045-47001 askeri standardı, bağlantısız veri aktarımı uygulama katmanı standardıdır. Dijital mesaj transfer cihazları arasında, bu cihazlar ile uygulanabilir komut, kontrol, iletişim, bilgisayar ve zeka sistemleri arasında ve sınırlı bant genişliği iletişim kanalları üzerinden bilgi aktarımı için dijital verileri kullanan sistemler arasında uyumluluk sağlamak amacı ile bu standart tasarlanmıştır.

MIL-STD-2045-47001 Testleri (Bağlantısız Veri Transferi Uygulama Katmanı)

Söz konusu standart Bilgi Transferi Yönetim Paneli tarafından üretilmiştir ve hem ABD Savunma Bakanlığı standartlarının hem de ticari standartların geliştirilmesine olanak sağlamak için veri iletişim protokolü standartları standardizasyon alanı içinde kurulmuştur. Yeni ekipman ve sistemlerin tasarımı, yapımı ve geliştirilmesi ile mevcut ekipman ve sistemlerin güçlendirilmesi çalışmalarında bu standart kriterleri geçerlidir.

Bu standart bağlamında, uygulama katmanı kullanıcısı, uç sistemler arasında bilgi alışverişini yani dijital veri aktarımını etkilemek için iletişim servislerini gerektiren bir uygulama süreci tanımlanmaktadır. Uygulama kuruluşunun son sistemler arasında birlikte çalışabilirliği, bu askeri standartta belirtilen uygulama katmanı protokolü uygulanarak sağlanmaktadır. Bu standart, tek bir mesajın veya birleştirilmiş mesajların (yani tek bir kullanıcı veri bloğunda aynı hedeflere teslimat için bir araya getirilen bir mesaj dizisinin) alt ağlar ve noktadan noktaya bağlantılar üzerinden taşınmasını ve değiştirilmesini desteklemek için gerekli olan asgari veri iletişim parametrelerini ve protokol kurallarını tanımlamaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-2045-47001 testleri (bağlantısız veri transferi uygulama katmanı) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-2045-47001 testleri (bağlantısız veri transferi uygulama katmanı) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp