NF P92-506 Yangına Karşı Güvenlik - Yapı Malzemeleri - Yangın Testlerine Tepki - Döşeme İçin Radyant Panel Testi
Yanmazlık Testleri

NF P92-506 Yangına Karşı Güvenlik - Yapı Malzemeleri - Yangın Testlerine Tepki - Döşeme İçin Radyant Panel Testi

Yapı malzemeleri yangın testlerinde dikkate alınan Fransız standartlarından bir başkası NF P92-506 standardıdır. Bu standart, zemin kaplaması için tamamlayıcı bir testtir ve sadece birincil testlerde (NF P92-501 ve NF P92-503 testlerinde) malzeme M1 veya M2 sınıflandırmasını elde edemediği takdirde söz konusu NF P92-506 radyant panel testi kullanılmaktadır.

NF P92-506 Yangına Karşı Güvenlik - Yapı Malzemeleri - Yangın Testlerine Tepki - Döşeme İçin Radyant Panel Testi

Genel olarak ateşe tepki ve yangına karşı güvenlik testlerinde test edilen malzeme veya ürün, M1’den M5’e kadar, ölçülen parametrelerin bir kombinasyonu ile değerlendirilmektedir.

Döşeme radyan paneli testi, bir gaz sisteminin radyan panelinden yoğun radyant ısıya maruz kaldığı zaman, yangının yayılma eğilimini değerlendirmek için yapılmaktadır. Spesifik olarak, bu test yöntemi bir malzemenin yanmasını devam ettirmesi için gereken en düşük ısı enerjisi seviyesini belirlemektedir.

Kritik radyan akışı adı verilen bu özellik, bir yangın güvenliği tehlike analizinin en önemli parçasıdır ve yangın davranışına göre ürünleri sıralamak için yol göstermektedir. Bu testler, bina ve koridorlar ve çıkışlar gibi, yangına karşı duyarlı olan alanlarda, tutuşmaya karşı daha dayanıklı olan malzemelerin seçilmesine yardımcı olmak ve mal ve can güvenliğini sağlamak için önemlidir.

EUROLAB, yanmazlık testleri kapsamında NF P92-506 Yangına karşı güvenlik - Yapı malzemeleri - Yangın testlerine tepki - Döşeme için radyant panel test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Yanmazlık testleri kapsamında verilen NF P92-506 Yangına karşı güvenlik - Yapı malzemeleri - Yangın testlerine tepki - Döşeme için radyant panel test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp