ECE R-69 Yavaş Hareket Eden Taşıtların Arka İşaret Levhalarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-69 Yavaş Hareket Eden Taşıtların Arka İşaret Levhalarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-69 regülasyonu, yavaş hareket eden taşıtların arka işaret levhalarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, saatte 30 km’den düşük hızlı araçların arka işaret levhalarının onaylanmasına yönelik tek tip hükümler içermektedir. Söz konusu regülasyon, şu kategorilerilere giren araçların arka işaretleme plakaları için geçerlidir:

ECE R-69 Yavaş Hareket Eden Taşıtların Arka İşaret Levhalarının Onayı

  • M kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • N kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yük taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • O kategorisi araçlar (bir motorlu araç tarafından çekilen ve yük taşıma amaçlı kullanılan ve dörtten az tekerleği bulunan motorsuz araçlar)
  • T kategorisi araçlar (ana işlevi çekme gücü sağlamak olan, en az iki dingilli, tekerlekli veya paletli motorlu tarım ve ormancılık traktörleri)
  • Saatte 40 km’den daha hızlı hareket edemeyen mobil makinaların

Yavaş hareket eden taşıtların arka işaretleme plakasının onaylanması için başvuru, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında türün tanımlanmasına izin verecek kadar ayrıntılı çizimler, plakanın aracın arkasında takılacağı konumu gösteren şema, geri yansıtıcı alanların yapıldığı malzemelerin teknik özellikleri ve foresan alanın yapıldığı malzemelerin teknik özellikleri, onay işlemlerini yapacak teknik servise teslim edilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-69 Yavaş hareket eden taşıtların arka işaret levhalarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-69 Yavaş hareket eden taşıtların arka işaret levhalarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp