AWWA Testleri
Üretim Sanayi Testleri

AWWA Testleri

AWWA ifadesi, Amerikan Su İşleri Birliği anlamına gelen American Water Works Association ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. İlk belgelerini yayınladığı tarihten (1908 yılından) bugüne Amerikan Su İşleri Birliği, 180’in üzerinde AWWA standardı yayınlamıştır. Kaynaktan depolamaya, arıtmadan dağıtıma kadar bütün AWWA standartları, su arıtma ve tedarik alanlarını kapsamaktadır. Yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, Amerikan Su İşleri Birliği (AWWA) yeni standartlar geliştirmeye devam etmektedir. Söz konusu AWWA standartları, su arıtma ve dağıtım faaliyetlerinin tüm yönlerini ele almaktadır.

AWWA Testleri

Amerikan Su İşleri Birliği (AWWA), içme suyunun arıtılması ve dağıtılmasında kullanılan malzeme ve ekipman için yayınladığı standartlar, aynı zamanda su ve atık suların incelenmesi için test yöntemleri ve mevcut su ve atık su analizleri için laboratuvar yöntemlerini içermektedir.

Esas olarak AWWA standartları işletmelere başlıca şu faydaları sağlamaktadır: güvenlik, test verimliliği ve kalite. AWWA, bütün su döngüsünü kapsayan su altyapısı, arıtma, kalite, düzenleme, yasal düzenleme, dağıtım, sürdürülebilirlik ve daha fazlası hakkında işletmlere destek olmaktadır. Standartlar dışında Amerikan Su İşleri Birliği, en son sektör araştırmalarını, makaleleri ve sektörün tüm yönleri ile ilgili bilgiler de sunmaktadır. Bir yandan yeni, bir yandan da en iyi bilinen teknolojilere odaklanmakta ve işletme faaliyetlerinin daha verimli olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu arada su profesyonellerinin bir araya geldiği ve bilgi alışverişinde bulunduğu ve kaynaklarını paylaştığı dijital bir platforma da erişim imkanı verilmektedir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında AWWA test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen AWWA test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp