IEEE Testleri
Üretim Sanayi Testleri

IEEE Testleri

IEEE ifadesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Standartları Enstitüsü anlamına gelen The Institute of Electrical and Electronics Engineers ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

IEEE Testleri

IEEE Standartları Birliği (IEEE-SA), küresel teknolojileri besleyen, geliştiren ve destekleyen lider bir kuruluştur. Standart geliştirmek ve standartlar ile ilgili işbirliğini kolaylaştırmak için, çok çeşitli teknik ve coğrafi alanda çok sayıda kişi ve kuruluşu bir araya getirmektedir. 160’ın üzerinde ükeden üyeleri bulunmaktadır. Çalışmalarında dünyanın her yerinde yenilikçiliği teşvik etmekte, uluslararası pazarların yaratılmasını ve genişletilmesini desteklemekte ve insanların sağlık ve güvenliğini korumaya çalışmaktadır. IEEE Standartları Birliği tarafından geliştirilen standartlar, insanların yaşama, çalışma ve iletişim tarzlarını etkileyen çok çeşitli ürün ve hizmetlerin işlevselliğini, yeteneklerini ve birlikte çalışabilirliğini sağlamaktadır.

IEEE standartlarının geliştirilme süreci, üye olsun olmasın tüm kişi ve kuruluşlara açıktır. Ancak, IEEE-SA üyelerinin, standart geliştirme sürecinde ilave oy ve katılım olanakları bulunmaktadır. Üyeler, standartların geliştirilmesi, teknik uzmanlık ve inovasyonun sağlanması bakımından itici güç durumdadır. Kısaca IEEE Standartları Birliği, teknolojinin ilerlemesi için dünyanın en büyük teknik profesyonel kuruluşudur.

IEEE Standartları Birliği ilk olarak 1890 yılnda standart geliştirmeye başlamıştır ve bugüne kadar gönüllü elektrik ve bilgi teknolojisi standartları aktivitesinin öncüsü olmuştur. IEEE, 1918 yılında kurulan Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü’nün (ANSI) kurucu üyesidir. Bugün 1000 civarında yayınlanmış standarda sahiptir. 450’den fazla teknik çalışma grubu ve komitesi bulunmaktadır ve çeşitli ülkelerde 10 binden fazla bireysel üyesel bulunmaktadır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında IEEE test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen IEEE test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp