ECE R-94 Önden Çarpma Durumunda Yolcuların Korunması Konusunda Taşıtların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-94 Önden Çarpma Durumunda Yolcuların Korunması Konusunda Taşıtların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-94 regülasyonu, önden çarpma durumunda yolcuların korunması konusunda taşıtların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, bir önden çarpışma durumunda yolcuların korunmasına ilişkin araçların onaylanması ile ilgili tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-94 Önden Çarpma Durumunda Yolcuların Korunması Konusunda Taşıtların Onayı

Bu regülasyon, kütlesi 2,5 tonu geçmeyen M1 kategorisi araçlar için geçerlidir (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar). Ancak üretici firma talep ederse bu kategorideki başka araçlar da onaylanabilir. Koruyucu sistem dendiği zaman, yolcuları sınırlandırmak ve regülasyonda belirtilen koşullara uygunluğu sağlamak bakımından araçların iç donanım ve ekipmanları ifade edilmektedir. Koruyucu sistemler, uygulanan teknolojileri, geometrileri ve kurucu malzemeleri bakımında farklılık gösterebilir. Yolcu bölmesi, tavan, zemin, yan duvarlar, kapılar, dış cam ve ön ve arka bölme düzlemi ile sınırlandırılmış olan ve yolcuların bulunduğu alandır.

Önden çarpışma durumunda ön koltuklarda oturanların korunmasına ilişkin araç tipinin onayına başvuru, üretici firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru ile birlikte teknik servise, araç tipinin yapısı, ebatları, çizimleri ve bileşenleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler, aracın yüksüz kaldırım kütlesinin özellikleri, yolcu bölmesinin çizimleri ve iç boyutları, araç tipini önden, yandan ve arka cepheden gösteren fotoğraf ve şemalar ve yapının ön kısmının tasarım detayları teslim edilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-94 Önden çarpma durumunda yolcuların korunması konusunda taşıtların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-94 Önden çarpma durumunda yolcuların korunması konusunda taşıtların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp