MIL-STD-2196 Testleri (Fiber Optik İletişimi İle İlgili)
Askeri Testler

MIL-STD-2196 Testleri (Fiber Optik İletişimi İle İlgili)

MIL-STD-2196 standardı, askeri standartlar, şartnameler, test yöntemleri, test prosedürleri ve el kitaplarında geçen tüm fiber optik sözcüklerinin avantaj ve faydalarını tek bir başlık altında toplamaya çalışmıştır. Bu standardın temel amacı, gelişmiş iletişim için fiber optik terminolojiyi standart hale getirmektir. Söz konusu standardın ikinci bölümü, fiber optik teorisi, prensipleri ve teknolojisine bilgi sağlamak için hazırlanmıştır.

MIL-STD-2196 Testleri (Fiber Optik İletişimi İle İlgili)

Daha sonra 1995 yılında bu standart iptal edilmiş ve yerine TIA-EIA-440 fiber optik terminolojisi standardı uyulamaya alınmıştır. Bu yeni standardın da amacı, fiber optik uygulamalar için yaygın olarak kullanılan terimleri, sembolleri ve kısaltmaları tanımlamaktır. Terimler alfabetik sıraya göre düzenlenmiş ve tanımlanmıştır. Bir terim iki veya daha fazla kelimeden oluşuyorsa ve tamamlayıcı ve genel kelime tek bir kavram oluşturuyorsa, terimler ilk sözcük olarak sıralanmıştır. Eğer bazı terimlerin anlamları, kullanıldığı bağlamda farklılık gösteriyorsa, bu durumda birden fazla tanım gerektirmiştir.

TIA-EIA 440 fiber optik terminoloji standardı Telekomünikasyon Endüstrisi Birliği (TIA, Telecommunications Industry Association) ve Elektronik Sanayicileri Birliği (EIA, Electronic Industries Alliance) tarafından geliştirilmiştir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda fiber optik yaygın olarak kullanılmaktadır. Fiber optik sistemi, ışığın, çok hassas saf bir cam ip üzerinden aktarılması ilkesi ile çalışan bir sistemdir. Fiber optik kablolar üzerinden iletim ışık hızında gerçekleşmektedir (saniyede 300 bin km). Bu nedenle uzak mesafelere veri aktarımı için son derece önemlidir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-2196 testleri (fiber optik iletişimi ile ilgili) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-2196 testleri (fiber optik iletişimi ile ilgili) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp