MIL-STD-881 Testleri (Savunma Malzemesi Ögeleri İçin İş Dökümü Yapıları, WBS)
Askeri Testler

MIL-STD-881 Testleri (Savunma Malzemesi Ögeleri İçin İş Dökümü Yapıları, WBS)

MIL-STD-881 standart özellikle askeri teknolojideki ilerlemeleri, satın alma sürecinin değiştirilmesini ve yeni gelişimsel kavram ve yaklaşımların dahil edilmesini ele almaktadır. Ayrıca bu standart, bir iş dökümü yapısını (WBS, work breakdown structure) etkin bir şekilde hazırlamak, anlamak ve sunmak için kılavuzlar sunmaktadır.

MIL-STD-881 Testleri (Savunma Malzemesi Ögeleri İçin İş Dökümü Yapıları, WBS)

MIL-STD-881 standardı ile işletmelerin iş dökümü yapısını (WBS) tanımlamaları ve ayrıca savunma müteahhitlerine, başvuruları ve sözleşmelerin iş dökümlerini genişletilmeleri için değerli bir rehber olmaktadır.

Bir iş dökümü yapısınının (WBS) dört temel bölümü bulunmaktadır: iş dökümü yapısının tanımlanması, faaliyetler öncesindeki zaman diliminde iş dökümü yapısının nasıl geliştirileceğine yönelik talimatlar, iş dökümü yapısını (WBS) geliştirmek ve uygulamak için rehberlik ve iş dökümü yapısının faaliyetin tamamlanmasından sonraki zaman dilimindeki rolü. Ayrıca standart eklerinde belli savunma ekipmanı için WBS tanımları sunulmuştur.

MIL-STD-881 standardı, ABD Savunma Bakanlığı’nın tüm departmanları tarafından onaylanmıştır. Bu standart, belli talimatlara tabi tüm programlar için zorunlu prosedürleri ele almaktadır. Ayrıca bu askeri standart, ilerideki savunma programlarının ayrılmaz bir ögesi olarak oluşturulan tüm savunma malzemeleri, bileşenler ve alt sistemler için uygulanmaktadır.

Kısaca bir iş dökümü yapısı (WBS), bir savunma malzemesi kalemleri ve bir programdaki sözleşmeler için tutarlı bir çerçeve sağlamaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-881 testleri (savunma malzemesi ögeleri için iş dökümü yapıları, WBS) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-881 testleri (savunma malzemesi ögeleri için iş dökümü yapıları, WBS) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp