Kozmetik Testleri
Özel Test Laboratuvarı Hizmetleri

Kozmetik Testleri

Son yıllarda, üreme ve gelişim problemleri insanlarda daha yaygın hale gelmiştir. Örneğin inmemiş testisler ve erkek üreme problemleri ikiye katlanmıştır. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda, kozmetiklerde ve kişisel bakım ürünlerinde düşük seviyeli potansiyel üreme veya gelişimsel toksik madde konsantrasyonlarına, özellikle de ftalatların varlığına rastlanmıştır. Bu maruziyetlerin zarar verebilecek seviyede olup olmadığı konusunda araştırmalar sürmektedir.

Kozmetik Testleri

Kozmetik ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler, insan sağlığı ve çevre üzerindeki olası etkileri yüzünden son zamanlarda daha fazla incelenmektedir. Kozmetik denilince, temizlik veya güzelleşme amaçlı ya da çekiciliği arttırmak veya görünümü değiştirmek için insan vücuduna sürülen, püskürtülen, serpilen, veya başka bir şekilde kullanılan ürünler kastedilmektedir. Bu tanıma cilt nemlendiricileri, parfümler, rujlar, tırnak cilaları, göz ve yüz makyaj malzemeleri, şampuanlar, saç boyaları, diş macunları ve deodorantlar girmektedir. Sadece sabun olarak kullanılan ürünler kozmetik tanımı dışındadır.

Kozmetikler çok çeşitli ürünlerdir ve bunların bir kısmı cilt veya göz tahrişi ya da alerjik reaksiyonlar gibi bazı insanlarda sağlık problemleri yaratmaktadır. Kozmetiklerin veya içindeki bazı bileşenlerin, uzun süreli sağlık sorunlarına neden olup olmadığı tam olarak belirlenmemiştir. Yine de büyük miktarlarda veya yüksek konsantrasyonlarda bazı kozmetiklerin toksik olduğu bilinmektedir. Bir kozmetik ürün cilde uygulandığında hangi bileşenlerin cilt tarafından emildiği ve ne kadar emildiği hakkında çok fazla şey bilinmemektedir. Bütün bu belirsizlikler yüzünden kozmetik üreten firmalar ürün testlerine önem vermektedir.

EUROLAB, özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında kozmetik ürünler test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen kozmetik ürünler test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka özel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp