ECE/UNECE Testleri
Üretim Sanayi Testleri

ECE/UNECE Testleri

ECE Avrupa Ekonomik Komisyonu’nun kısaltmasıdır (Economic Commission for Europe). ECE standardı, dünya çapında kabul gören en yaygın standartlardır. 50’nin üzerinde ülkede kullanılmaktadır. UNECE ise Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu’nun kısaltmasıdır (United Nations Economic Commission for Europe).

ECE/UNECE Testleri

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu 1947 yılında Birleşmiş Milletler bünyesinde kurulmuştur ve Birleşmiş Milletler’in beş bölgesel komisyonundan biridir. Bu kuruluşun ana hedefi, pan Avrupa ülkeleri ekonomik entegrasyonunu teşvik etmektir. Pan Avrupa menşe kümülasyonu, bir dış ticaret terimidir ve eşyanın serbest dolaşımını engelleyen farklı menşe kurallarının ortadan kaldırılması için, ilgili ülkeler menşeili ürünlerin dolaşımını düzenleyen bir oluşumdur.

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu’na, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya kıtalarından 60’a yakın ülke üyedir. Ancak üye olmasalar da tüm Birleşmiş Milletler üye ülkeleri bu kuruluşun çalışmalarına katılabilmektedir. Üye ülkeler dışında 70’in üzerinde uluslararası meslek kuruluşu ve sivil toplum kuruluşu UNECE faaliyetlerine katılmaktadır.

Çok taraflı bir platform olarak UNECE, üye ülkeler arasında daha fazla ekonomik entegrasyon ve işbirliğini kolaylaştırmakta ve sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik refahı teşvik etmektedir. Bu çerçevede uluslararası yasal düzenlemeler müzakere edilmekte, standartlar geliştirilmekte, ekonomik ve teknik uzmanlığın yanı sıra en iyi uygulamalar teşvik edilmekte ve ülkeler için teknik işbirliği yapılmaktadır.

Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu’nun (UNECE) ana görevi, bölge içinde ve dışında uluslararası işbirliğini kolaylaştırmak için normlar, standartlar ve sözleşmeler tasarlamak ve yayınlamaktır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında ECE/UNECE test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen ECE/UNECE test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp