Endüstriyel Testler

Doğru yapılmış testler, etkili bir tasarım, üretim ve sistem geliştirme faaliyetlerinin önemli bir parçasıdır. Tasarım eksikliklerinin zamanında tespit edilmesi ve düzeltilmesine imkan yaratır ve sistem geliştirme boyunca yüksek kalite ve güvenilirlik elde edilir. Endüstriyel testler, ürün ve malzemelerin performans seviyelerini belirleyen ve işletmelerin eksiklikleri gidermesine yardımcı süreçlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Aynı zamanda karar alma sürecinde, risklerin azaltılmasını ve gereksinimlerin iyileştirilmesini destekleyen veriler sağlayan önemli bir faktördür.

Endüstriyel Testler

Dikkatli bir şekilde planlanan ve gerçekleştirilen test ve değerlendirme programları, üretim eksikliklerini yeterince erken tespit etmek ve düzeltmek için kullanıldığı takdirde, işletmelerin yeniden tasarım ve değişiklik maliyetlerini düşürmektedir. Test ve değerlendirme sonuçları, işletmelerin aldığı kararlarda etkin olmaktadır. Test sonuçları, işletmeler için önemli bir risk yönetim aracıdır. İşletmelerin yeteneklerini, eksikliklerini ve isteyerek kabul edilebilecekleri risk seviyesini belirlemede belli bir ağırlığa sahip olmaktadır.

Kısaca endüstriyel test ve değerlendirme çalışmaları, işletmenin güvenlik açığı alanlarının belirlenmesine yardımcı olan disiplindir.

EUROLAB, güçlü bir teknolojik altyapıya ve eğitimli ve deneyimli bir çalışan kadrosuna sahiptir ve endüstriyel test hizmetleri kapsamında başlıca şu hizmetleri vermektedir:

  • MIL-STD 810G testleri (titreşim testi, ivme testi, daldırma testi, toz / kum testi, tuz sisi testi, nem testi, solar radyasyon testi, sıvılarca kirletilme (birikinti) testi, termal şok testi, yüksek sıcaklık testi ve daha onlarca test)
  • MIL-STD-461 testleri (iletkenlik yoluyla yayınım güç hatları testleri, iletkenlik yoluyla yayınım anten terminali testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık güç hatları testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi intermodülasyon testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi istenmeyen işaretlerin bastırılması testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık anten girişi çapraz modülasyon testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık geçişler güç hatları testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık yapı akımı testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu testleri, iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu darbe testleri ve daha onlarca test)
  • Diğer askeri testler (MIL-STD-704 testleri, MIL-E-7016F testleri, MIL-S-82258 testleri, MIL-STD-105 testleri, MIL-STD-167 testleri, MIL-STD-188 testleri, MIL-STD-196 testleri, MIL-STD-202 testleri, MIL-STD-310 testleri, MIL-STD 461 testleri ve daha onlarca test)
  • Üretim sanayi testleri (IMO testleri, SAE testleri, ESCR çevresel gerilim çatlama direnci testleri, ASTM testleri, BS İngiliz standartlarına uygunluk testleri, EN standart test laboratuvarı, IEC/IECEE testleri, SASO testleri, ECE/UNECE testleri, CB testleri ve daha onlarca test)
  • Yanmazlık testleri (tekstil yanmazlık testleri, yatak yanmazlık testleri, yapı malzemeleri yanmazlık testleri, halı yanmazlık testleri, mobilya yanmazlık testleri, döşemelik kumaş yanmazlık testleri, tutuşma özelliği testleri, yer döşemeleri yanmazlık testleri, alev almazlık testleri, alev yürümezlik testleri ve daha onlarca test)

EUROLAB, bu sayılanlar dışında yüzlerce farklı test hizmetleri verirken, yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlara, dünyanın her yerinde kabul gören yöntemlere ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uymaktadır ve kaliteli, hızlı, kusursuz ve güvenilir bir hizmet vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp