ECE R-27 Motorlu Taşıtların Üçgen Reflektörlerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-27 Motorlu Taşıtların Üçgen Reflektörlerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-27 regülasyonu, motorlu taşıtların üçgen reflektörlerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, retro-reflektif cihazların onaylanmasına ve motorlu araç ve römorklar için markalamalara ilişkin tek tip hükümler oluşturmaktadır ve belli kategorideki araçların dış projeksiyonları için geçerlidir. Bu esasların hangi kategori taşıtları kapsadığı, söz konusu regülasyonda yer almaktadır.

ECE R-27 Motorlu Taşıtların Üçgen Reflektörlerinin Onayı

Farklı tiplerdeki üçgen reflaktörler, retro reflektif materyaller, markalama plakaları, retro tip reflektörler ve farklı tiplerdeki temel uyarı üçgenlerini ifade etmektedir Aynı ticari ismi veya marka taşıyan, ancak farklı üretici firmalar tarafından üretilen retro-reflektif cihazlar, farklı tipler olarak kabul edilmektedir. Aynı üretici firma tarafından sadece marka farkı ile üretilen retro-reflektif cihazlar ise aynı tipte kabul edilmektedir.

Üçgen reflektörler için tip onay başvurusu üretici firmalar veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcileri tarafından yapılır. Başvuru sırasında, bu reflektörün, toprağa veya araca yerleştirilebileceği pozisyonları geometrik olarak gösteren ayrıntılı çizimler ve kurulum detayları sunulmalıdır. Retro-yansıtıcı optik ünitenin yapıldığı malzemelerin teknik özellikleri açıklanmalıdır. Belli sınıfa giren cihazlarda, retro-yansıtıcı cihazın örnekleri ve gerekirse sabitleme araçları ve gönderilecek örneklerin sayısı regülasyon ekinde gösterilmiştir.

Reflaktörler veya geri yansıtıcı cihazlar, tatmin edici bir şekilde çalışacak ve normal kullanımda çalışmaya devam edecek şekilde tasarlanmalı ve üretilmelidir. Ayrıca verimli çalışmalarına ve iyi durumda tutulmalarına zarar verecek tasarım ve üretim kusurları bulunmamalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-27 Motorlu taşıtların üçgen reflektörlerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-27 Motorlu taşıtların üçgen reflektörlerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp