NFPA Testleri
Üretim Sanayi Testleri

NFPA Testleri

NFPA ifadesi, Ulusal Yangından Korunma Derneği anlamına gelen National Fire Protection Association ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Ulusal Yangın Koruma Birliği, yangın ve diğer risklerin olasılığını ve etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan standartlar yayınlamaktadır. İnşaat, işleme, tasarım, servis ve kurulum için geliştirilen standartlar, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, diğer birçok ülkede uygulanmaktadır.

NFPA Testleri

Ulusal Yangın Önleme Derneği (NFPA), güvenlik standartlarını yayınlayan, yangın ve elektrik ile ilgili tehlikelere karşı önlemleri teşvik eden ve kar amacı gütmeyen küresel bir organizasyondur. 1896 yılında kurulan NFPA, kısa sürede, bina tasarımı, kurtarma tepkisi, elektrik yasaları ve diğer güvenlik endişlerini kapsayacak şekilde büyümüştür.

NFPA tarafından oluşturulan NFPA tehlike derecelendirme sistemi, acil müdahale için malzemelerin tehlikelerinin belirlenmesi için standart sistem oluşturmaktadır. Bu sistem acil durum personelinin tehlikeli maddeleri tanımlaması için, bir renk kodu, numara ve sembol tanımlamasını gerektirmektedir. NFPA 704 standardında NFPA renk kodları, bir malzemenin sağladığı tehlikenin türünü tanımlamaktadır. Kullanılan renkler mavi, kırmızı ve sarıdır ve her biri başka bir tehlike türünü ifade etmektedir. NFPA 704 standardı acil müdahale durumunda malzemelerin tehlikelerinin belirlenmesi için malzemelerin nasıl tanımlandığını açıklayan bir güvenlik standardıdır. NFPA 170 standardı ise, yangın güvenliği ve acil durum sembolleri standardıdır ve yangın güvenliği, acil durum ve tabela, şema ve planlarda kullanılan diğer ilgili güvenlik sembollerini tanımlamaktadır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında NFPA test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen NFPA test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp