ECE R-74 Mopedlerin Aydınlatma ve Sinyal Cihazlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-74 Mopedlerin Aydınlatma ve Sinyal Cihazlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-74 regülasyonu, mopedlerin aydınlatma ve sinyal cihazlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı ile ilgili L1 kategorisinde araçların (silindir hacmi 50 cm3’den az veya eşit olan ve yapısı bakımından azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu araçlar) onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-74 Mopedlerin Aydınlatma ve Sinyal Cihazlarının Onayı

Bu regülasyon, L1 kategorisindeki araçlar için aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazları montaj onayı geçerlidir.

Aydınlatma ve ışıklı sinyal cihazlarının montajı ile ilgili olarak bir araç tipinin onaylanması için başvuru, bu tip cihazları üreten firma veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında, araç tipinin tanımı yapılmalı ve aydınlatma ekipmanlarını oluşturan cihazların bir listesi verilmelidir. Bu liste her bir fonksiyon için çeşitli cihaz tipleri içermeli ve her fonksiyon için eşdeğer cihazlar açıklanmalıdır. Ayrıca araçtaki çeşitli cihazların konumunu gösteren aydınlatma ve ışıklı sinyalizasyon tesisatının bir bütün olarak çizimileri teknik servise sunulmalıdır. Gerekirse, bu regülasyonun hükümlerine uygunluğunu doğrulamak için, aydınlatıcı yüzeyi gösteren her lambanın taslak çizimleri verilmelidir. Bu arada eksiksiz bir aydınlatma ve ışıklandırma ekipmanı seti ile donatılmış yüksüz bir araç, onay testlerinden sorumlu olan teknik servise teslim edilir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-74 Mopedlerin aydınlatma ve sinyal cihazlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-74 Mopedlerin aydınlatma ve sinyal cihazlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp