IEC/IECEE Testleri
Üretim Sanayi Testleri

IEC/IECEE Testleri

Günümüzde elektronik içeren ve elektrik kullanan veya üreten milyonlarca cihaz bulunmaktadır ve bunlar birlikte uyum içinde olmak ve güvenle çalışmak için uluslararası standartlar ve uygunluk değerlendirme sistemlerine güvenir. Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC, International Electrotechnical Commission) 1906 yılında kurulmuştur ve tüm elektrik, elektronik ve ilgili teknolojiler için uluslararası standartlar hazırlamakta ve yayınlamaktadır.

IEC/IECEE Testleri

IEC, ihtiyaç duyulan uluslararası standartları karşılamak, tartışmak ve geliştirmek için firmalar, sektörler ve resmi kuruluşlar için bir platform oluşturmaktadır. Tüm IEC uluslararası standartları, tamamen fikir birliği ile yayınlanmaktadır ve katılanların temel ihtiyaçlarını temsil etmektedir. Üye ülkelerin her biri, büyük veya küçük boyutlu her bir IEC standardında söz hakkına sahiptir.

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC), topluca elektroteknoloji adı verilen elektrikli ve elektronik ürünler, sistemler ve hizmetler için uygunluk değerlendirme sistemlerini yöneten küresel bir kuruluştur. IEC tarafından yayınlanan standartlar ve dokümanlar, ulusal standardizasyon için bir temel oluşturmakta ve uluslararası ihale ve sözleşmelerin hazırlanmasında referans olarak kullanılmaktadır.

IECEE, elektroteknik ekipman ve bileşenleri IEC uygunluk değerlendirme şemaları sistemidir. Esasen IEC uluslararası standartlarına dayanan çok taraflı bir belgelendirme sistemidir. IECEE planları, tesislerin, ofislerin, atölyelerin ve benzer kuruluşların yanı sıra cihazların, ekipmanların ve bileşenlerin güvenliğini, kalitesini, verimliliğini ve genel performansını göstermektedir. Toplam 20’den fazla kategoride elektrikli ve elektronik ekipman için test hizmetleri sunmaktadır.

IEC standartlarına dayanan IECEE planları, konsept ve uygulamada küresel boyuttadır. Farklı ülkelerdeki farklı belgelendirme kriterlerinin neden olduğu ticari engelleri ortadan kaldırmaktadır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında IEC/IECEE test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen IEC/IECEE test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

 

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp