Gıda Kimyasal Analizler
Gıda Test Laboratuvarı Hizmetleri

Gıda Kimyasal Analizler

Gıda analizleri, gıda maddeleri ve bileşenlerinin özelliklerini belirlemek için yapılan analitik testlerdir. Bu analitik tetstler, bileşimleri ve yapıları dahil olmak üzere gıda maddelerinin fizikokimyasal özellikler ve duyusal özellikler dahil çok çeşitli özellikleri hakkında bilgi elde etmek için yapılmaktadır. Test sonuçları, gıdaların özelliklerini belirleyen faktörlerin rasyonel olarak anlaşılması yanı sıra, işletmelerin sürekli olarak güvenli ve besleyici gıdaları ekonomik olarak üretme kabiliyeti açısından da kritik öneme sahiptir.

Gıda Kimyasal Analizler

Kimyasal gıda analizlerinin en önemli sebeplerinden biri, gıdaların güvenli olmalarını sağlamaktır. Bir üretici firma zararlı veya toksik olan bir ürünü piyasaya sürmüşse, tüketiciler için zararlı olması yanı sıra ekonomik olarak da firmanın felaketi olur. Bir gıda maddesi, listeria ve salmonella gibi zararlı mikroorganizmalar, böcek ilacı ve herbisitler gibi toksik kimyasallar, ya da cam, ahşap veya metal gibi yabancı maddeler içermemelidir. Gıda maddesi üreten firmalar, ürünlerinde bu zararlı maddelerin bulunmamasını ve gıda tüketilmeden önce etkili bir şekilde yok edilmesini sağlamak zorundadır. Bunu sağlamak için hem ilgili yasal düzenleme ve yerli ve yabancı standartlara uymak zorundadır hem de zararlı maddeleri tespit edebilecek analitik tekniklere sahip olmak zorundadır.

Gıda üreticileri, ürünlerinin zararlı maddeler içermediğinden ve gıda üretim tesislerinin doğru çalıştığından emin olmak için ürünlerini rutin olarak analiz etmektedir. Birçok durumda yüksek hassasiyete sahip analitik teknikler kullanmak gerekmektedir. Bu konuda gelişmiş laboratuvarlarda en yeni teknikler ve modern test ve analiz cihazları kullanılmaktadır.

EUROLAB, gıda test laboratuvarı hizmetleri kapsamında gıda kimyasal analiz hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Gıda test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen gıda kimyasal analiz hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka gıda test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp