ECE R-77 Motorlu Taşıtların Park Lambalarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-77 Motorlu Taşıtların Park Lambalarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-77 regülasyonu, motorlu taşıtların park lambalarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, araçların park lambalarının onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Bu teknik düzenleme şu kategorilerdeki araçlar için geçerlidir:

ECE R-77 Motorlu Taşıtların Park Lambalarının Onayı

  • M kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • N kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu ve yük taşıma amaçlı kullanılan araçlar)
  • T kategorisi araçlar (ana işlevi çekme gücü sağlamak olan, en az iki dingilli, tekerlekli veya paletli motorlu tarım ve ormancılık traktörleri)

Motorlu taşıtların park lambalarının onay başvurusu, ticaret unvanı veya marka sahibi veya usulüne şekilde yetki verilmiş temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sahibinin seçiminde, cihazın araç referans düzlemlerine göre ve referans ekseni etrafında toprağa ya da dönme yönüne göre referans ekseninin farklı eğimleri ile araca monte edilebileceği ve bu farklı kurulum koşulları iletişim formunda gösterilmelidir. Öngörülen filament lambaları kategorileri, 37 nolu regülasyonda yer alanlardan biri olacaktır. Öngörülen LED ışık kaynaklarının kategorileri ise 128 nolu regülasyonda yer alanlardan biri olacaktır. Başvuru ile birlikte park lambasının tipinin özellikleri ve lambanın araca monte edilebileceği konumları geometrik olarak gösteren çizimler onay testlerinden sorumlu olan teknik servise teslim edilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-77 Motorlu taşıtların park lambalarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-77 Motorlu taşıtların park lambalarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp