Deniz Suyu Kirliliği Testleri
Çevre Test Laboratuvarı Hizmetleri

Deniz Suyu Kirliliği Testleri

Yerkürenin yüzde 70’den fazlası denizlerle kaplıdır. Okyanuslar, dünyanın en değerli doğal kaynakları arasındadır. Havayı temizlemesi yanı sıra mikroskobik alglerden dev deniz canlılarına kadar yaşama ev sahipliği yapmaktadır. Ancak denizler kirlenmektedir. Doğası gereği denize giden tüm nehirler araclığı ile denizler, karada üretilen kirliliğin son noktasıdır. Tehlikeli karbon emisyonlarından plastik boğulmasına kadar insanların neden olduğu okyanus kirliliği türleri çok çeşitlidir.

Deniz Suyu Kirliliği Testleri

Fosil yakıtlar sadece havayı değil okyanusları da kirletmektedir. Denizler, yüzey sularının pH değerini değiştiren ve asitleşmeye yol açan karbon emisyonlarının dörtte birini emmektedir. Bu sorun hızla kötüye gitmektedir. Denizler son 300 milyon yıldaki kirlenmesinden daha hızlı bir şekilde asitlenmetedir. Bu yüzyılın sonuna gelindiğinde okyanusun yüzey suları, bugüne göre yüzde 150 daha asidik olacaktır.

Ayrıca her yıl denizlere giren çöplerin büyük bir kısmı plastiktir. Ancak plastiğin doğada bozunma süresi çok fazladır. Diğer atıkların aksine, tek kullanımlık bakkal torbaları, su şişeleri, yoğurt kapları ve birçok plastik malzeme biyolojik olarak bozunmayacak ve bin yıldan daha uzun bir süre doğada kalacaktır. Çöplerin bir kısmı doğrudan denizlere atılırken, yaklaşık yüzde 80’i, fırtına drenajları, kanalizasyonlar ve benzer yollardan yavaş yavaş gitmektedir. Teknelerden, uçaklardan, arabalardan ve kamyonlardan gelen yağlar da denizlere karışmaktadır. Fabrikalardan çıkan kimyasal deşarjlar, su arıtma sistemlerinden gelen ham atık sular ve tarımsal su akışı denizleri kirleten başlıca kaynaklarıdır.

EUROLAB, çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında deniz suyu kirliliği test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Çevre test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen deniz suyu kirliliği test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka çevre test laboratuvarı hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp