MIL-STD-2525 Testleri (Birleşik Askeri Sembololoji)
Askeri Testler

MIL-STD-2525 Testleri (Birleşik Askeri Sembololoji)

MIL-STD-2525 askeri standardı, ortak askeri sembolojinin geliştirilmesi amacı ile tasarlanmıştır. Bu standart, ordunun kontrol, iletişim, bilgisayar ve istihbarat sistemlerini geliştirmek ve işlemler ve eğitimin birlikte çalışabilirliğini sağlamak için bir yöntem sunmaktadır. Söz konusu standart, sembol hiyerarşisi ve sembol tanımlayıcıları için standart bir metodoloji kullanmakta ve InfoSphere içindeki sembololoji bilgisinin verimli bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. InfoSphere bilgi yönetimi kataloğu, kullanıcıların güvenilir iş bilgisi oluşturmasına, yönetmesine, paylaşmasına ve kullanmasına olanak sağlayan, etkileşimli ve web tabanlı bir araçtır.

MIL-STD-2525 Testleri (Birleşik Askeri Sembololoji)

Söz konusu standart, hem otomatik hem de manuel çizilmiş grafik ekranlar için geçerlidir. Bu semboller, standart bir ortak sembol seti sağlamakta ve ABD Savunma Bakanlığı’nın ortak savaş gücü ile birlikte çalışabilirliğini arttırmaktadır.

Bu arada APP-6 nato ortak askeri sembolojisi de yayınlanmıştır. Bu doküman, askeri sistemler ve uygulamalarda bilginin gösterilmesi için standartlaştırılmış ve yapılandırılmış bir grafik semboller kümesi sunmaktadır. Mevcut sembol setleri oluşturmak için ve ayrıca gelecekte ihtiyaç duyulabilecek setler oluşturmak için kullanılacak olan ortak yapı taşları kullanılmış ve standart bir sembol yapım yöntemi sunulmuştur.

Askeri operasyonların komuta ve kontrolünde, görüntülenen operasyonel resmin gerçeği, doğru değerlendirme ve karar verme hızını belirleyici faktördür. Ortak askeri operasyonlarda, ortak bir dile sahip olmak zorunludur. Nesnelerin, komutların, hareketlerin ve ek bilgilerin grafiksel gösterimi gözlemlenir ve yazılı metinden daha hızlı anlaşılır. Söz konusu askeri sembollerin ortak standardı, ortak operasyonlarda verimliliği artırmak ve başarı elde etmek bakımından önemli bir unsurdur.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-2525 testleri (birleşik askeri sembololoji) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-2525 testleri (birleşik askeri sembololoji) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp