MIL-STD-1397 Testleri (Giriş / Çıkış Arabirimleri, Standart Dijital Veri, Donanma Sistemleri)
Askeri Testler

MIL-STD-1397 Testleri (Giriş / Çıkış Arabirimleri, Standart Dijital Veri, Donanma Sistemleri)

MIL-STD-1397 askeri standardı, giriş çıkış etkileşimleri, standart dijital veriler ve donanma sistemleri için test yöntemleri sunmaktadır. Bu standart, dijital veri için standart bir giriş çıkış arabiriminin fiziksel, işlevsel ve elektriksel özellikleri için gereksinimleri belirlemektedir.

MIL-STD-1397 Testleri (Giriş / Çıkış Arabirimleri, Standart Dijital Veri, Donanma Sistemleri)

Giriş çıkış arabirimleri veya arayüzü, bilgisayarı dış dünyaya bağlayan ve bu nedenle bilgisayar sisteminin en önemli bir parçasıdır. Bir çok bilgisayar uygulamasında, akıllı cihazlarda kullanımı dahil, dış çevre birimi, sinyallerin analog şeklinde olmasını gerektirir. Bu nedenle giriş çıkış arayüzü, bu analog sinyallerle dijital bir bilgisayar için gereken dijital sinyaller arasında dönüşüm sağlamaktadır.

Askeri ekipman ve malzeme üretim faaliyetlerinde de veri toplamak, yapılan işin yarısıdır. Ancak bu verilerin tutarlı, doğru ve organize olmaları gerekmektedir. Aksi halde dijital veri toplamanın da bu verinin standart olması da bir öneme sahip olmaz. Donanma sistemlerinde de ölçümlerin tutarlı olması, analiz edilebilir olması, erişilebilir olması ve sürdürülebilir olması gerekmektedir.

Söz konusu standart, birkaç veri aktarım tipi tanımlamaktadır. Örneğin A tipi (NTDS yavaş) saniyede 42 bin kelime veri aktarır. B tipi (NTDS hızlı) saniyede 250 bin kelime veri aktarır. C tipi (ANEW) saniyede 250 bin kelime veri aktarır. D tipi (NTDS seri) saniyede 10 Mbit asenkron veri aktarır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1397 testleri (giriş / çıkış arabirimleri, standart dijital veri, donanma sistemleri) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1397 testleri (giriş / çıkış arabirimleri, standart dijital veri, donanma sistemleri) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp