ECE R-64 Geçici Kullanımlı Stepne, Düz Lastikler ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-64 Geçici Kullanımlı Stepne, Düz Lastikler ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-64 regülasyonu, geçici kullanımlı stepne, düz lastikler ve lastik basıncı izleme sistemi onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, geçici kullanıma yönelik stepne, düz lastikler ve düz lastik sistemi ve lastik basıncı izleme sistemine sahip araçların onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-64 Geçici Kullanımlı Stepne, Düz Lastikler ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi Onayı

Bu regülasyon, M1 kategorisindeki araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında en fazla sekiz kişilik oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan araçlar) ve N1 kategorisindeki araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, yük taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 3.5 tonu aşmayan araçlar) için geçerlidir.

Geçici kullanımlı stepne, düz lastikler ve lastik basıncı izleme sistemine sahip bir araç tipinin onaylanması için başvuru, üretici firma veya usulüne uygun olarak onaylanmış temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında araç tipinin bir açıklaması yanı sıra onaylanacak araç tipini temsil eden bir araç teknik servise sunulur. Teknik servis, araç tip onayı verilmeden önce üretim uygunluğunu etkin bir şekilde kontrol eder ve yeterli düzenlemelerin araç üzerinde bulunduğunu doğrular. En az dört tekerleği olan araçlar için geçici kullanımlı stepnenin yük kapasitesi, aracın maksimum dingil yüklerinin en yüksek değerinin en az yarısına eşit olmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-64 Geçici kullanımlı stepne, düz lastikler ve lastik basıncı izleme sistemi onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-64 Geçici kullanımlı stepne, düz lastikler ve lastik basıncı izleme sistemi onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp