MIL-STD-6011 Testleri (Taktik Veri Bağlantısı, TDL, 11/11B Mesaj Standardı)
Askeri Testler

MIL-STD-6011 Testleri (Taktik Veri Bağlantısı, TDL, 11/11B Mesaj Standardı)

MIL-STD-6011 standardı ile havadan, karadan ve gemiden taktiksel veri sistemleri arasında dijital bilgi alışverişinde bulunmak mümkündür. MIL-STD-6011 standardının amacı, ortak taktiksel işlemlerde kullanılan veya kullanılması amaçlanan ABD askeri kuvvetlerinin komuta ve kontrol ve haberleşme sistemleri ile teçhizatı arasında uyumluluk ve birlikte çalışabilirliği sağlamaktır.

MIL-STD-6011 Testleri (Taktik Veri Bağlantısı, TDL, 11/11B Mesaj Standardı)

Söz konusu standardın uygulanması ile yüksek frekansta (HF) veya ultra yüksek frekansta (UHF) taktiksel veri bağlantısı yapılabilir. Ancak ABD ordusu sadece yüksek frekansta (HF) kullanmaktadır. Bağlantı 11 mesaj standardı, sensör tespitlerinde konumsal bilgileri rapor etmek için tek bir platforma dayanmaktadır. Bu konum bilgisini, tespit edilen parçanın kimliğini belirlemek için ilave verilerle genişletmek mümkündür. 11 mesaj standardı deniz kuvetlerine konumlandırılmış silahlar için geliştirilmiştir.

Taktik iletişim, orduda komuta ve kontrol için son derece önemlidir. Görevleri daha iyi yerine getirebilecek güçlerle ilgili verileri paylaşmak yanı sıra, müttefikler koalisyon ortamlarında hizmet ve ulusal sınırlar çerçevesinde birlikte çalışmak zorundadır. Bu standart ile tanımlanan taktiksel veri bağlantısı işleme sistemi, gemiler, denizaltılar, uçaklar ve kara birliklerinin daha güvenli iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Herhangi bir askeri operasyonda, özellikle savaş koşullarında, müttefik kuvvetler tarafından doğru taktik bilgilerin hızlı değişimi kritik öneme sahiptir. İletişim teknolojileri daha karmaşık hale geldikçe, farklı sistemleri birbirine bağlamanın önemi de giderek artmaktadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-6011 testleri (taktik veri bağlantısı, TDL, 11/11B mesaj standardı) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-6011 testleri (taktik veri bağlantısı, TDL, 11/11B mesaj standardı) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp