ECE R-62 Yetkisiz Kullanmaya Karşı Gidonlu Motorlu Taşıtların Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-62 Yetkisiz Kullanmaya Karşı Gidonlu Motorlu Taşıtların Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-62 regülasyonu, yetkisiz kullanmaya karşı gidonlu motorlu taşıtların onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, motorlu araçların izinsiz kullanıma karşı korunmalarına ilişkin olarak gidonlar ile onaylanmasına ilişkin tek tip hükümler içermektedir.

ECE R-62 Yetkisiz Kullanmaya Karşı Gidonlu Motorlu Taşıtların Onayı

Söz konusu regülasyon eğer üzerinde gidon bulunuyorsa, L kategorisindeki tüm araçlar için geçerlidir:

  • L1 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az ve azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen iki tekerlekli motorlu araçlar)
  • L2 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den az ve azami hızı saatte 45 km’yi geçmeyen üç tekerlekli motorlu araçlar)
  • L3 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük ve azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli, sepetsiz motorlu araçlar)
  • L4 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük ve azami hızı saatte 45 km’yi geçen iki tekerlekli sepetli motorlu araçlar)
  • L5 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük ve azami hızı saatte 45 km’yi geçen üç tekerlekli motorlu araçlar)
  • L6 kategorisi araçlar (silindir hacmi 50 cm3’den büyük ve azami hızı saatte 45 km’yi geçen dört tekerlekli motorlu araçlar)
  • L7 kategorisi araçlar (yüksüz ağırlığı yolcu amaçlı kullanımda 0.4 tonu geçmeyen dört tekerlekli motorlu araçlar)

Bu araç tiplerinin onaylanması için başvuru, üretici firma veya yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında, taşıt tipi ve koruyucu cihazın etki ettiği bileşenlerin ayrıntılı bir açıklaması ve uygun bir ölçekte ve yeterli detayda çizimleri teknik servise verilmelidir.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-62 Yetkisiz kullanmaya karşı gidonlu motorlu taşıtların onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-62 Yetkisiz kullanmaya karşı gidonlu motorlu taşıtların onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp