RS103 Işıma Yoluyla Alınganlık Elektrik Alanı Testleri (2 MHz - 40 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

RS103 Işıma Yoluyla Alınganlık Elektrik Alanı Testleri (2 MHz - 40 GHz)

Askeri, sivil ve otomotiv alanında kullanılan ve üretiminde elektrikli ve elektronik ekipmanlar barındıran ürünler, piyasaya sunulmadan önce mutlaka elektromanyetik uyumluluk testlerinden geçirilmektedir. Bu testler içinde en önemli olanlardan biri ışınım yoluyla bağışıklık testidir. Her ürün grubu için genel olarak test edilen ekipman üzerine anten vasıtası ile bir bozucu sinyal gönderilmekte ve bu ekipmanın üretici firma tarafından beyan edilen sınır değerler içinde çalışmasını sürdürmesi gerekmektedir. Askeri ekipmanların ışınıma yoluyla alınganlık elektrik alanı testleri, 2 MHz ila 40 GHz frekans aralığında, MIL STD 461F RS 103 test yöntemine göre yapılmaktadır.

RS103 Işıma Yoluyla Alınganlık Elektrik Alanı Testleri (2 MHz - 40 GHz)

RS103 ışıma yoluyla alınganlık elektrik alanı standardı gerekliliği, ekipman ve alt sistem muhafazaları ve tüm birbirine bağlı kablolar için geçerlidir. Gereklilik şu şekildedir: 2 MHz ila 30 MHz frekans aralığı askeri gemiler, uçuş hattı dahil askeri uçaklar, uçak hariç donanma gemileri için ve diğer ekipmanlar için isteğe bağlı olarak, 30 MHz ila 1 GHz aralığı bu sayılanların tümü için, 1 GHz ila 18 GHz aralığı yine bu sayılanların tümü için ve 18 GHz ila 40 GHz aralığı isteğe bağlı olarak. Opsiyonel olanlar (isteğe bağlı olanlar), sadece tedarik şartnamesinde belirtilmişse gereklidir.

RS 103 testlerinin amacı, test edilen ekipman ve ilgili kablolamanın, elektrik alanlarına dayanma kabiliyetini doğrulamaktır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında RS103 ışıma yoluyla alınganlık elektrik alanı testleri (2 MHz - 40 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen RS103 ışıma yoluyla alınganlık elektrik alanı testleri (2 MHz - 40 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp