Otomotiv Parça Testleri
Özel Test Laboratuvarı Hizmetleri

Otomotiv Parça Testleri

Otomotiv sektörü, tüm dünyada çok rekabetçi ve ilerici bir sektördür. Bu sektörde faaliyet gösteren üretici firmalar ve tedarikçi firmalar, uzun süre ayakta kalabilmek için, kalite, dayanıklılık ve benzer açılardan sürekli yenilikçi olmak zorundadır. Otomobillerin çeşitli sistemlerinin ve bileşenlerinin, kullanım süreleri boyunca düzgün çalışmaları gerekmektedir. Bu yüzden üreticiler, yeni çıkarılan ürünlerin performansını oldukça etkili ve modern bir şekilde arttırmak için, son derece sofistike ve yenilikçi test uygulamalarını kullanmak zorundadır.

Otomotiv Parça Testleri

Sektördeki gelişmeler çok hızlıdır ve hızlı pazar değişikliklerine göre en iyi test çözümlerini sunmak için, yeni reaksiyonlar ve test çözümleri geliştirmek gerekmektedir. Üretim süreçlerinde, çoğu zaman karmaşık testler yapılmakta ve araştırma ve geliştirme çalışmalarından son ürün üretilinceye kadar, son derece etkili ve güvenilir test stratejilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Üretici firmaların çok çabuk etkin ve hızlı kararlar almaları buna bağlıdır.

Otomotiv bileşenlerinin üretim hızı arttıkça, üretim faaliyetlerindeki riskler de artmaktadır. Bu yüzden araştırma, geliştirme, ham madde incelemesi ve üretim çalışmaları gibi üretimin her aşamasında test sonuçları önemli olmaktadır.

Otomotiv testlerine olan talebin artması ile birlikte, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO), Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) ve İngiliz Standartlar Enstitüsü (BSI) gibi kuruluşlar tarafından, otomotiv parçalarının verimli bir şekilde test edilmesini sağlamak amacı ile standartlar geliştirilmektedir. Örneğin rüzgar, nem, soğuk, rutubet, tuzlu su, yağmur suyu ve yüksek sıcaklık gibi çeşitli çevresel koşullar, otomotiv ürünlerinin kalitesini ve görünümünü etkilemektedir. Çevresel test standartları, otomotiv bileşenlerinin kalitesini ve uygunluğunu doğrulamaya yardımcı olmaktadır.

EUROLAB, özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında otomotiv parça test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen otomotiv parça test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka özel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp