MIL-STD-806 Testleri (Mantık Diyagramları İçin Grafiksel Semboller)
Askeri Testler

MIL-STD-806 Testleri (Mantık Diyagramları İçin Grafiksel Semboller)

MIL-STD-806 standardı, mantık fonksiyonlarını yerine getirebilen fiziksel cihazları temsil eden grafik semboller içermektedir. Standart kapsamında mantık fonksiyonlarının açıklamaları, bu fonksiyonların grafik gösterimi ve uygulamalarına örnekler verilmiştir. Semboller elektriksel uygulamalar bağlamında temsil edilir, ancak örneğin, pnömatik, hidrolik veya mekanik sistemler gibi çoğu elektriksel olmayan sistemlere de uygulanabilir özelliktedir.

MIL-STD-806 Testleri (Mantık Diyagramları İçin Grafiksel Semboller)

Bu standart, semboller arasındaki bağlantıların genellikle çizgilerle gösterildiği ve mantık diyagramları için grafik sembollerin oluşumunu düzenleyen prensipleri ortaya koymaktadır.

IEEE 91 standardı da aynı konuyu düzenlemektedir (mantık diyagramları için AIEE grafik sembolleri). Bu standartta iki farklı, ancak biribiri ile örtüşen grafik sembol seti sunulmaktadır: düzgün şekiller ve ayırt edici şekiller. IEEE 91 standardı, mantık fonksiyonlarını veya mantık fonksiyonlarını yerine getirebilecek fiziksel cihazları temsil etmek için grafik semboller sunmaktadır.

MIL-STD-806 standardı en başta ABD Hava Kuvvetleri (United States Air Force, USAF) için tasarlanmış bir standarttır. İlk olarak bir ABD savunma standardı olarak hazırlanan bu standart, dayanıklı ekipmanın test edilmesi için gerekli metodolojiyi ve sonuçları tanımlamak için kullanılmıştır.

Söz konusu standart, ABD Savunma Bakanlığı tarafından askeri ve ticari ekipman ve uygulamalar için belirlenen bir dizi performans ve üretim rehberidir. Bu kurallar, bir cihazın uyumluluğu karşılamak için çalışması gereken izin verilen parçaları ve çevresel koşul aralıklarını belirtmektedir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-806 testleri (mantık diyagramları için grafiksel semboller) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-806 testleri (mantık diyagramları için grafiksel semboller) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp