CE106 İletkenlik Yoluyla Yayınım Anten Terminali Testleri (10 kHz - 40 GHz)
MIL-STD-461 Testleri

CE106 İletkenlik Yoluyla Yayınım Anten Terminali Testleri (10 kHz - 40 GHz)

CE106 iletkenlik yoluyla yayınım anten terminali testleri, bir elektrikli veya elektronik cihazın anten terminali vasıtası ile havaya iletim yoluyla yaydığı elektromanyetik kirlilik seviyelerini tespit etmek amacı ile uygulanmaktadır. Genel olarak iletkenlik yoluyla yapılan emisyon test işlemlerinde, elektrikli veya elektronik bir cihazın ya da sistemin akım ve gerilim değerleri ölçülmektedir. Bu standart, 10 kHz ila 10 MHz frekans aralığını kapsamaktadır.

CE106 İletkenlik Yoluyla Yayınım Anten Terminali Testleri (10 kHz - 40 GHz)

Cihazın özelliklerine ve kullanım şekline bağlı olarak, CE106 testleri, oldukça basit veya oldukça karmaşık olmaktadır. Burada önemli olan test planlamasının doğru yapılmış olmasıdır. Testlerin en çok vakit alan yönü, değerlendirmeye uygun test konfigürasyonları oluşturma süresidir. Testler sırasında çok fazla ayrıntı dikkate alınmak zorundadır, çünkü bu ayrıntıların sonuçları etkileyen küçük faktörleri tetiklemesi çok kolaydır.

CE106 iletkenlik yoluyla yayınım anten terminali testlerinde yapılan başlıca ölçümler şunlardır: elektromanyetik dalga radyasyonunun ölçülmesi, parazit dalga geriliminin ölçülmesi, parazit dalga gücünün ölçülmesi, düzgün ve sürekli olmayan kırılgan parazit dalgalarının ölçülmesi ve alçak frekans şebeke parazit dalgalarının ölçülmesi.

Esasen her türlü elektrikli, elektronik ve elektromekanik cihazlar, çalışmaları sırasında çevreye bir miktar elektromanyetik enerji yaymaktadır. Ortaya çıkan bu enerjiden, başka cihazların veya sistemlerin etkilenmesi durumuna elektromanyetik girişim denmektedir. Elektromanyetik girişim, söz konusu cihazların havaya yaydığı ışıma ile ya da cihazın içinde bulunan kablolardan iletkenlik yoluyla oluşmaktadır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CE106 iletkenlik yoluyla yayınım anten terminali testleri (10 kHz - 40 GHz) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CE106 iletkenlik yoluyla yayınım anten terminali testleri (10 kHz - 40 GHz) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp