IEC/EN 60335-2-70 Süt Sağma Cihazları
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60335-2-70 Süt Sağma Cihazları

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan ve yayınlanan IEC/EN 60335-2-70 standardı, çiftliklerde, tezgahlarda ve açık alanlarda, inekler ve benzer sağım çiftlik hayvanları için tasarlanmış olan sağım makinalarının güvenliği ile ilgilidir. Bu makinaların anma gerilimi, tek faz makinalar için 250 volttan ve diğer makinalar için 480 volttan fazla değildir.

IEC/EN 60335-2-70 Süt Sağma Cihazları

Bu standardın kapsamına giren başlıca makinalar şunlardır: kova sağım makinaları, doğrudan kutuya sağım makinaları, sağım boru hattı makinaları, kaydedici sağım makinaları ve bağımsız hava ve süt taşıma sağım makinaları.

Söz konusu standardın kapsamına giren sağım makinalarının tipleri ve ayrıntılı açıklamaları, ISO 3918 Süt sağım makine tesisleri - Terimler başlıklı standartta yer almaktadır. IEC/EN 60335-2-70 standardı, komple bir sağım makinası oluşturmak için bir üretici firma tarafından tedarik edilen sağım alt montajları için geçerlidir. Farklı üretici firmalar tarafından tedarik edilen alt montajlardan oluşturulan sağım makinelerinin güvenliği için de bu standart olarak kullanılmaktadır.

IEC/EN 60335-2-70 standardı, evlerde, çevresinde ve çiftliklerde insanların kullandığı başka elektrikli cihazlarda karşı karşıya kalınan benzer tehlikeler ile ilgilidir ve bu nedenle söz konusu standardın birincil hedefi güvenliği sağlamaktır.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60335-2-70 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-70: Süt sağım makinaları için özel kurallar.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60335-2-70 Süt sağma cihazları test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60335-2-70 Süt sağma cihazları test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp