MIL-STD-188 Testleri (Askeri İletişim Sistemi Teknik Standartlar Dizisi)
Askeri Testler

MIL-STD-188 Testleri (Askeri İletişim Sistemi Teknik Standartlar Dizisi)

MIL-STD-188 askeri iletişim sistemi teknik standartlar dizisi, ABD Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan, askeri haberleşme sistemleri için teknik tasarım standartlarıdır. Bu standart disizi, haberleşme teçhizatı ve sistemlerinin temel teknik parametrelerini sağlamaktadır. Bu parametreler, gelecekteki son teknoloji ürünlerin makul bir hassasiyetle çalışma kriterlerini ve ara kullanım için minimum kabul edilebilir performans değerlerini tanımlamaktadır. Bu standart ilk olarak 1991 yılında, veri modemleri için birlikte çalışabilirlik ve performans standartları olarak yayınlanmıştır. Orijinal dalga formu ilk önce MIL-STD-188-110A standardında ana hatları ile açıklanmıştır.

MIL-STD-188 Testleri (Askeri İletişim Sistemi Teknik Standartlar Dizisi)

Bu standartlar, hem dar bant hem de geniş bant uzun mesafeli ve taktik sistemler için, yeni iletişim tesislerinin tasarımı, geliştirilmesi ve mühendisliğinde Savunma Bakanlığı için zorunludur. Bazı durumlarda, belli uygulamalar için standartlar sağlayan başka belgelere de atıfta bulunulmaktadır. Genel olarak yeni sistemler ve büyük modifikasyon veya rehabilitasyona tabi olan ekipmanlar bu standartlara uygunluk göstermek zorundadır. Uzun mesafeli ve taktik iletişim sistemlerinde kullanılan saniyede 240 bin bit içeren ve standart veri sinyalleşme hızlarına sahip yeni veri modemlerinin tasarımı ve geliştirilmesi için geçerlidir.

Bu sandart gereksinimleri istenildiği şekilde uygulanırsa, aynı veya benzer işlevlere sahip veri modemlerinin birlikte çalışabilirliği ve performansı sağlanmış olmaktadır. Veri modemlerinin çeşitliliği, askeri güçlerin görevlerini etkin bir şekilde desteklemek için gereklidir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-188 askeri iletişim sistemi teknik standartlar dizisi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-188 askeri iletişim sistemi teknik standartlar dizisi hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp