ECE R-52 8-16 Kişilik Motorlu Taşıtların Yapılarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-52 8-16 Kişilik Motorlu Taşıtların Yapılarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-52 regülasyonu, 8-16 kişilik motorlu taşıtların yapılarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme şu araç kategorileri için geçerlidir:

ECE R-52 8-16 Kişilik Motorlu Taşıtların Yapılarının Onayı

  • M2 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 5 tonu geçmeyen araçlar)
  • M3 kategorisi araçlar (en az dört tekerlekli, motorlu, sürücü dışında sekizden fazla oturma yeri olan ve yolcu taşıma amaçlı kullanılan ve azami kütlesi 5 tondan fazla olan araçlar)
  • L kategorisi araçlar (dörtten az tekerleği bulunan motorlu araçlar)

Söz konusu düzenleme, bu araçların üretimi ve belgelendirilmesine ilişkin tek tip teknik hükümler içermektedir.

Yapısal özelliklerine göre bir araç tipinin onaylanması için başvuru, ticaret unvanının veya markanın sahibi firma veya bu firmanın yetkili temsilcisi tarafından yapılır. Başvuru sırasında, araç tipinin yapısı, boyutları, konfigürasyonu ve bileşen malzemeleri ile ilgili ayrıntılı bir açıklama, aracın çizimleri ve iç düzenlemeleri ve teknik özellikleri, maksimum kütlesi, her bir dingil için maksimum yük, aracın boş ağırlığı, bagaj veya malların taşınması için ayrılan kısımların toplam hacmi ve alabilecekleri toplam bagaj kütlesi, oturmuş ve ayakta duran yolculara yönelik alanlar ve öngörülen toplam yolcu sayısı, onay işlemlerini yapacak teknik servise sunulmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-52 8-16 kişilik motorlu taşıtların yapılarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-52 8-16 kişilik motorlu taşıtların yapılarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp