MIL-STD-310 Testleri (Askeri Ürünlerin Geliştirilmesi İçin Küresel Klimatik Veriler)
Askeri Testler

MIL-STD-310 Testleri (Askeri Ürünlerin Geliştirilmesi İçin Küresel Klimatik Veriler)

MIL-STD-310 standardı, öncelikle askeri teçhizat ve malzemelerin tasarlanması, geliştirilmesi ve test edilmesi için mühendislik test ve analizlerinde kullanılmak üzere iklimsel veriler sağlamaktadır. Bu standardın amacı, sağlanan verilerin, malzeme için çevresel tasarım kriterlerinin elde edilmesi ve mühendislik analizleri için doğal çevresel başlangıç noktaları olarak kullanılmasıdır. Ayrıca iklim verilerinin, materyallerin çevresel testlerinin geliştirilmesine rehberlik sağlaması da amaçlanmıştır.

MIL-STD-310 Testleri (Askeri Ürünlerin Geliştirilmesi İçin Küresel Klimatik Veriler)

MIL-STD-310 standardında sunulan uzun vadeli iklim aşırı uçları, en az bir defa kısa bir süre için, 10, 30 veya 60 yıllık maruz kalma süresince meydana gelmesi beklenen değerlerdir. Bu test yönteminde dünyanın kara bölgeleri sıcaklık farklılıklarına bağlı olarak dört farklı bölgesel iklim türüne ayrılmıştır. Her türdeki aşırı koşulları temsil eden iklim değerleri, günlük hava döngüsü şeklinde sunulmaktadır. Deniz havası ortamı için ayrı iklim verileri artık dahil edilmemektedir.

Kısaca MIL-STD-310 testleri ile askeri ürünlerin geliştirilmesi için küresel klimatik veriler elde edilmekte ve askeri ekipmanın çalışması için gerekli olan kara, deniz ve hava ortamları için iklimsel bilgi sağlanmaktadır. Bu veriler serbest hava koşullarını temsil eder. İklimsel değerlerin seçimi, coğrafi yayılma alanı, taşıma ve lojistik gereklilikleri ve geliştirilmekte olan malzemenin operasyonel gereksinimleri belirlendikten sonra yapılmalıdır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-310 testleri (askeri ürünlerin geliştirilmesi için küresel klimatik veriler) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-310 testleri (askeri ürünlerin geliştirilmesi için küresel klimatik veriler) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp