ECE R-71 Sürücünün Görüş Alanı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-71 Sürücünün Görüş Alanı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-71 regülasyonu, sürücünün görüş alanı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, tarım alanında kullanılan traktörlerin, sürücünün görüş alanı ile ilgili onayına ilişkin tek tip hükümler içermektedir. Söz konusu regülasyon, tarım traktörlerinin sürücülerinin 180 derece ileri görüş alanı için geçerlidir.

ECE R-71 Sürücünün Görüş Alanı Konusunda Tarım veya Orman Traktörlerinin Onayı

Bu düzenleme kapsamında tarım traktörü, tekerlekli veya paletli motorlu araç anlamına gelmektedir. Bu araçlar esasen çekiş gücüne bağlı olan ve tarımda veya ormancılıkta kullanılması amaçlanan belli aletler, makinalar veya römorkları çekmek, itmek, taşımak veya harekete geçirmek için özel olarak tasarlanmış olan ve en az iki aksa sahip olan araçlardır. Bu araçlar yük ve çalışanları taşımak için kullanılır.

Sürücünün görüş alanı ile ilgili olarak bir traktörün onayına ilişkin başvuru, traktörü üreten firma veya onun yetkili temsilcisi tarafından yapılmalıdır. Başvuru sırasında traktörün regülasyonda gösterilen belli noktalara ilişkin ölçekli çizimleri, lastik boyutları, yolcu bölmesinin bir fotoğrafı ve traktör tipini tanımlayan rakam ve semboller onay işlemlerini yapacak teknik servise teslim edilmelidir. Ayrıca referans noktasının, sürücünün görüşündeki herhangi bir engel ile ilgili olarak konumunun ayrıntıları ve regülasyonda yer alan formüle göre maskeleme etkilerinin hesaplanması için yeterince ayrıntılı veriler teknik servise sunulmalıdır.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-71 Sürücünün görüş alanı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-71 Sürücünün görüş alanı konusunda tarım veya orman traktörlerinin onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp