ECE R-36 Genel Yapısı Bakımından Büyük Yolcu Taşıtlarının Onayı
Otomotiv Testleri

ECE R-36 Genel Yapısı Bakımından Büyük Yolcu Taşıtlarının Onayı

Avrupa Ekonomik Komisyonu (ECE) tarafından yayınlanan ECE R-36 regülasyonu, genel yapısı bakımından büyük yolcu taşıtlarının onayına yönelik esasları düzenlemektedir. Bu teknik düzenleme, bu tür taşıtların tip onayı için tek tip hükümler içermektedir. Tip onayı için başvuru, üretici firma veya temsilcisi tarafından yapılır. Bu başvuru ile birlikte taşıtın teknik bütün özelliklerini ayrıntıları ile birlikte gösteren araç çizimleri sunulmalıdır.

ECE R-36 Genel Yapısı Bakımından Büyük Yolcu Taşıtlarının Onayı

Söz konusu teknik düzenleme, insanların taşınması için tasarlanan ve üretilen ve toplam genişliği 2.30 metreyi geçen, sürücünün yanı sıra 22 yolcudan daha büyük bir kapasiteye sahip, tek katlı araçlar için geçerlidir.

Bu regülasyon başlıca şu konuları düzenlemektedir: akslar ve yükleme koşulları arasında yük dağılımı, yolcular için uygun alan, yolcu kapasitesi, yangın risklerine karşı koruma (motor bölmesi, yakıt doldurma yerşeri, yakıt depoları, yakıt besleme sistemleri, acil durum anahtarı, elektrik ekipmanı ve kablolama, aküler, yangın söndürücüler ve ilk yardım ekipmanı), çıkışlar (sayısı, minimum boyutları, tüm servis kapıları için teknik gereklilikler, otomatik çalışan servis kapıları için ilave teknik gereklilikler, acil durum kapıları için teknik gereklilikler, acil durum pencereleri için teknik gereklilikler, geri çekilebilir basamaklar için teknik gereklilikler), iç düzenlemeler (servis kapılarına erişim, acil durum kapılarına erişim, acil durum pencerelerine erişim, geçitler, giriş yolunun eğimi, basamaklar, yolcu koltukları, oturmuş yolcular için alan, sürücü ile iletişim), manevra kabiliyeti ve akslı araçların yön tutuşu.

EUROLAB, otomotiv testleri kapsamında ECE R-36 Genel yapısı bakımından büyük yolcu taşıtlarının onayı hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Otomotiv testleri kapsamında verilen ECE R-36 Genel yapısı bakımından büyük yolcu taşıtlarının onayı hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp