MIL-STD-1913 Testleri (Picatinny Ray, Ateşli Silahlar Üzerine Montaj Braketi)
Askeri Testler

MIL-STD-1913 Testleri (Picatinny Ray, Ateşli Silahlar Üzerine Montaj Braketi)

MIL-STD-1913 askeri standardı, küçük el silahları için aksesuar montaj rayının boyutlantırılması standardıdır. Bu standart aynı zamanda, tek tip aksesuar montaj rayları ve ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı farklı departmanlar arasında değiştirilebilir koşulları belirlemektedir. Ateşli silahlarda kullanılan aksesuar montaj rayı için çizimlerin, şartnamelerin veya teknik veri paketlerinin hazırlanmasında bu standarda uyulması zorunludur.

MIL-STD-1913 Testleri (Picatinny Ray, Ateşli Silahlar Üzerine Montaj Braketi)

Picatinny ray, genelde bir taaruz silahında bulunan ve NATO standartlarında üretilen bir taktik ekipman parçasıdır. Genel olarak silahın üst kısmında bulunur ve ilk tasarlanma amacı dürbünlerin silaha takılmasıdır. Zamanla NATO standardı halie gelen bu ekipman, günümüzde gece görüş dürbünlerinin, standart optik dürbünlerin, lazer hedefleme sistemlerinin ve bunlara benzer ekipmanın silaha bağlanması amacı ile kullanılmıştır. Picatinny ray, önceleri çeşitli ateşli silahlar için bir aparat yardımı ile namluya veya gövdeye sabitlenmiştir. Ancak bu ilk uygulamalar kullanım alanlarının oldukça geniş olabileceğini gösterdiği için, daha sonra raylı arayüz / adaptör sistemi adı verilerek akla gelebilecek her türlü ateşli silah için kullanılmıştır.

Silah teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak pratikte karşılaşan uyumsuzluk problemleri üzerine ABD Savunma Bakanlığı tarafından söz konusu MIL-STD-1913 askeri standardı geliştirilmiştir. Şimdi üretici firmalar bu standart kriterlerine uygun üretim yapmak zorundadır.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-1913 testleri (picatinny ray, ateşli silahlar üzerine montaj braketi) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-1913 testleri (picatinny ray, ateşli silahlar üzerine montaj braketi) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp