CS115 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Darbe Testleri
MIL-STD-461 Testleri

CS115 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Darbe Testleri

CS115 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu darbe standardı, güç kabloları da dahil olmak üzere tüm uçak, alan ve topraklama sistemi bağlantı kabloları için bir test yöntemi açıklamaktadır. Bu test gereklilikleri, yüzey gemisi ve denizaltı alt sistemleri ve ekipmanları üreten tedarikçi firmalar için de geçerlidir. Bu test yöntemi, test edilen ekipman ile bağlantılı kabloların, darbeli sinyallere dayanma kabiliyetini doğrulamak için kullanılmaktadır. Bu testler, iletilen duyarlılık, toplu kablo enjeksiyonu ve darbe uyarma gibi konuları kapsamaktadır. Ayrıca diğer iletkenlik yolu ile alınganlık test yöntemleri gibi CS115 standardı da, bütün kara, deniz ve hava kuvvetleri ekipmanlarını yanı sıra gemiler, denizaltılar, uçaklar, askeri uçaklar, deniz kuvvetleri uçakları, hava kuvvetleri uçakları, fırlatma araçları dahil uzay sistemleri ekipmanlarına uygulanmaktadır.

CS115 İletkenlik Yoluyla Alınganlık Kablo Enjeksiyonu Darbe Testleri

CS115 gerekliliği, güç kabloları da dahil olmak üzere tüm uçak, alan ve topraklama sistemi bağlantı kabloları için geçerlidir. Bu gereklilik, tedarikçi firmalar tarafından sağlanan gemi ve denizaltı alt sistemleri ve ekipmanları için de geçerlidir.

Bu standart aynı zamanda IEC 61000-4-4 standardı ile paralellik göstermektedir (Elektromanyetik uyumluluk (EMU) - Bölüm 4-4: Deney ve ölçme teknikleri - Elektriksel hızlı geçici rejime / ani darbeye karşı bağışıklık deneyi). Aslında bu standardın gereklilikleri ile CS115 gerekliliklerinden farklıdır, ancak benzer ekipman bağışıklık seviyeleri bir miktar güvenle sağlanmış olmaktadır.

EUROLAB, MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında CS115 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu darbe testleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

MIL-STD-461 test hizmetleri kapsamında verilen CS115 iletkenlik yoluyla alınganlık kablo enjeksiyonu darbe testleri hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp