IEC/EN 60335-2-68 Ticari Amaçlı Püskürtücü Emici Cihazlar
Standardizasyon Testleri

IEC/EN 60335-2-68 Ticari Amaçlı Püskürtücü Emici Cihazlar

Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) tarafından hazırlanan ve yayınlanan IEC/EN 60335-2-68 standardı, ticari amaçlı iç mekan kullanımına yönelik elektrikli ısıtmalı, elektrikli ve elektrikli motorlu püskürtme makinelerinin, ataşmanlı veya ataşmansız veya elektrikli ısıtma elemanlarının güvenliği ile ilgilidir.

IEC/EN 60335-2-68 Ticari Amaçlı Püskürtücü Emici Cihazlar

Bu standart, ticari kullanım için olan makineler için geçerlidir. Bu tür cihazların kullanıldığı başlıca alanalar şu şekildedir: oteller, okullar, hastaneler gibi kamu kullanım alanları, fabrikalar ve üretim dükkanları gibi endüstriyel yerler, mağazalar ve süpermarketler gibi perakende satış yerleri, ofisler ve bankalar gibi iş yerleri, bu makinalar için kiralama hizmetleri veren firmalar ve normal temizlik amaçları dışındaki tüm kullanımlar.

Şu sayılan cihazlar, söz konusu standardın kapsamına girmemektedir: ev kullanımı için elektrikli süpürgeler ve su emmeli temizlik cihazları, ticari kullanım için zemin işleme makineleri, ticari kullanım için elektrikli fırça dahil ıslak ve kuru elektrikli süpürgeler, taşınabilir ve taşınabilir motorlu elektrikli aletler, tehlikeli tozları, yanıcı maddeleri veya parlayan parçacıkları toplamak için tasarlanmış makinalar ve yanıcı veya patlayıcı sıvılar gibi tehlikeli çözücüleri taşımak için tasarlanmış makinalar.

Söz konusu standart ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN 60335-2-68 Güvenlik kuralları - Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için - Bölüm 2-68: Endüstriyel ve ticari amaçla kullanılan püskürtücü emici cihazlar (halı yıkama makinaları vb cihazlar) için özel kurallar.

EUROLAB, standardizasyon testleri kapsamında IEC/EN 60335-2-68 Ticari amaçlı püskürtücü emici cihazlar test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

IEC/EN 60335-2-68 Ticari amaçlı püskürtücü emici cihazlar test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka standardizasyon test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp