BS İngiliz Standartlarına Uygunluk Testleri
Üretim Sanayi Testleri

BS İngiliz Standartlarına Uygunluk Testleri

Ortak endüstriyel standartlar geliştirerek ticareti teşvik etmek, üretim ve dağıtımı basitleştirerek atıkları azaltmak ve belgeli ürünler kullandırılarak tüketiciyi korumak gibi amaçlarla 1901 yılında Mühendislik Standartları Komitesi kurulmuştur. Bu kuruluş bugünün İngiliz Standartları Enstitüsü’nün temellerini oluşturmaktadır.

BS İngiliz Standartlarına Uygunluk Testleri

İngiliz Standartları Enstitüsü 1931 yılında organizasyon adı olarak kabul edilmiştir. BSI (British Standards Institution - İngiliz Standartları Enstitüsü) İngiltere ulusal standartlar kurumudur. Bu kuruluş altında faaliyet gösteren ulusal bir komite olan ESSAC (Elektroteknik Standardizasyon Stratejik Danışma Konseyi), Uluslararası Elektroteknik Komisyonu’na (IEC) bağlıdır.

İngiliz Standartları Enstitüsü, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve birbirleri ile bağlantılı standardizasyon, sistem değerlendirme, ürün belgelendirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri alanlarında küresel hizmetler sunmaktadır.

BS kısaltması, İngiliz Standartları Enstitüsü (BSI) tarafından yayınlanan ve İngiliz standartları anlamına gelen British Standards ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır.

İngiliz Standartları Enstitüsü dünyanın en eski ulusal standart kuruluşudur. Bugüne kadar 50’den fazla konu başlığı altında 80 bine yakın standart oluşturmuştur. Bu standartlar, çeşitli sektörlerde çok geniş disiplinleri kapsamaktadır. Dünya genelinde popüler olan başlıca BS standartları şunlardır: ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi, ISO 20000 IT Hizmet Yönetimi Sistemi.

BSI tarafından tasarlanan ve bugün hala kullanılmakta olan en eski standart, 1927 yılında yayınlanan BS 275 Perçin Boyutları standardıdır.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında BS İngiliz standartlarına uygunluk test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen BS İngiliz standartlarına uygunluk test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp