ISS Testleri
Üretim Sanayi Testleri

ISS Testleri

ISS ifadesi, Bilgi Güvenliği Standardı anlamına gelen The Information Security Standard ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bilgi Güvenliği Standardı (ISS), au Alan Adı İdaresi (auDA) tarafından kurulmuştur ve sektördeki firmalar ile birlikte geliştirilmiştir. Bu kuruluşun amacı, Avustralya alan adı kayıt şirketleri arasında güvenliği sağlamak ve artırmaktır.

ISS Testleri

Bilgi Güvenliği Standardı (ISS), Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı ile uyumlu bilgi güvenliği için zorunlu bir asgari standart belirlemektedir. ISS standartları, bilgi güvenliği politikası, bilgi güvenliği organizasyonu çerçevesi, varlık yönetim planı, insan kaynakları, fiziksel güvenlik planı, operasyon yönetimi, servis sağlayıcı güvenliği, kötü amaçlı kod ve güvenlik açığı yönetimi, izleme, giriş kontrolu, sistem geliştirme, olay yönetimi, iş sürekliliği yönetimi ve yasal düzenelemlere uygunluk gibi birçok alanı kapsamaktadır.

ISS değerlendirme çalışmaları iki aşamada gerçekleşmektedir. Önce ISS uyumluluk portalı üzerinden bir öz değerlendirme yapılmakta ve işlem yapılmaktadır. Daha sonra bir ISS değerlendiricisi tarafından ayrıntılı değerlendirme yapılmaktadır. ISS belgesi alabilmek için her iki aşamanın da başarılı bir şekilde tamamlanması gerekir. Verilen belge üç yıl boyunca geçerli olmaktadır. Ancak bazı işletmeler, her yıl bir veya iki defa, ya da ISS Komitesi tarafından belirlenen aralıklarla değerlendirme sürecinden geçmek zorundadır.

ISS belgesi zorunlu bir belgedir. Mevcut tüm alan adı tescil ettiren işletmelerin ISS’ye uygun olması gerekmektedir. Aksi halde auDA, belgeyi askıya alabilir veya sonlandırabilir.

EUROLAB, üretim sanayi test hizmetleri kapsamında ISS test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Üretim sanayi test hizmetleri kapsamında verilen ISS test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp