MIL-STD-202 Testleri (Elektronik ve Elektrikli Parçalar İçin Test Yöntemleri)
Askeri Testler

MIL-STD-202 Testleri (Elektronik ve Elektrikli Parçalar İçin Test Yöntemleri)

MIL-STD-202 standardı askeri operasyonları çevreleyen doğal unsurların ve koşulların zararlı etkilerine karşı ekipmanın mukavemet gücünü belirlemeye yönelik test yöntemleri açıklamaktadır. Bu testler fiziksel ve elektriksel testler yanı sıra temel çevresel testler de dahil olmak üzere elektronik ve elektrikli bileşen parçalarının testine yöneliktir.

MIL-STD-202 Testleri (Elektronik ve Elektrikli Parçalar İçin Test Yöntemleri)

MIL-STD-202 elektronik ve elektrikli parçalar için test yöntemleri standardı, bugün savunma müteahhitleri için en önemli askeri standartlardan biridir. Basılı devre kartlarına sahip tüm ürünler ve sistem bileşenleri bu standart gereklilikleri çerçevesinde test edilmek zorundadır.

Söz konusu standardı, amaçları doğrultusunda, kondansatörler, dirençler, anahtarlar, röleler, transformatörler, indüktörler ve bunlara benzer başka bileşen parçalarını kapsamaktadır. Bu standart, özel olarak belirtilmemişse, sadece 300 kilograma kadar ağırlığı olan veya 50 bin volta kadar voltaj değerine sahip parçalara uygulanmaktadır.

Gelişmiş laboratuvarlar tarafından, askeri müteahhitlerin ve diğer müşterilerin bu yöndeki test ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu laboratuvarlarda, deneyimli mühendisler, ürün geliştirme döngüsünün her aşamasında, firmaların yasal gereksinimleri değerlendirilmekte, uygun test prosedürleri oluşturulmakta ve ulusal ve uluslararası standartlara uyularak destek verilmektedir. Bu çerçevede MIL-STD-202 standardı ile ilgili olarak tuz atmosferi, nem, termal şok, kum ve toz, yanıcılık ve patlama dahil olmak üzere çevresel testler yapılmakta, titreşim, hızlanma, çözücü direnci ve yüksek darbe şoku gibi fiziksel özellikler belirlenmekte ve direnç, kapasitans, izolasyon ve gerilim dahil olmak üzere çeşitli elektriksel özellikler test edilmektedir.

EUROLAB, diğer askeri test hizmetleri kapsamında MIL-STD-202 testleri (elektronik ve elektrikli parçalar için test yöntemleri) hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Diğer askeri test hizmetleri kapsamında verilen MIL-STD-202 testleri (elektronik ve elektrikli parçalar için test yöntemleri) hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka endüstriyel test hizmetleri de vermektedir.

Başvuru Yap
Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp