Kimyasal Madde Testleri
Özel Test Laboratuvarı Hizmetleri

Kimyasal Madde Testleri

Çeşitli sektörlerin ve üretici firmaların, kimyasal maddelerin güvenli kullanımına ve sürekli büyüyen ulusal, bölgesel ve uluslararası yasal düzenlemelere uymalarına yardımcı olmak amacı ile gelişmiş laboratuvarlar tarafından kimyasal test ve analizleri gerçekleştirilmektedir. Çeşitli yasal düzenlemelere uygun faaliyet gösterebilmeleri için, işletmelerin tedarik zinciri boyunca kapsamlı kimyasal analiz ve testlerin yapılması gerekmektedir.

Kimyasal Madde Testleri

Kimyasal madde test ve analizleri, ürünlerde, üretim faaliyetlerinde ve endüstriyel işlemlerde kullanılan malzemelerin ve kimyasal maddelerin kalitesini tanımlama, karakterize etme ve anlama sürecini ifade etmektedir.

Büyüyen ve gelişen işletmeler için, kullanılan kimyasal maddelerin güvenli ve doğru kullanımı konusunda ulusal, bölgesel ve uluslararası yasal düzenlemelere ve standartlara uymak çok önemlidir. Bu şekilde işletmeler itibarlarını korumuş olmaktadır. Tedarik zincirinin herhangi bir yerinde güvenli olmayan kimyasal madde kullanılması, işletmenin itibarına zarar vermektedir. Aynı zamanda işletmeler bu yüzden maddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilir. Kimyasal maddeler ile ilgili sınırlamalara ve kısıtlamalara uymayan firmalar için ağır para cezaları söz konusudur. Kimyasal test ve analizlerin bir faydası de küresel pazarlara erişim imkanı sağlamasıdır. Bir ürün yasaklı maddeler içeriyorsa, belli pazarlara girmek mümkün değildir.

Gelişmiş laboratuvarlar, dünya genelinde geçerli kimyasal ve katkı maddeleri düzenlemeleri hakkında bilgi sahibidir ve ürünlerin kabulünü etkileyecek potansiyel yasal değişiklikleri aktif olarak izlemektedir. Kimyasal maddelerin ve diğer kısıtlı maddelerin kullanımı güncel olarak takip edilmektedir.

EUROLAB, özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında kimyasal madde test hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Özel test laboratuvarı hizmetleri kapsamında verilen kimyasal madde test hizmetleri yanı sıra EUROLAB, başka özel test hizmetleri de vermektedir.

Copyright © 2019 EUROLAB, bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. markasıdır. Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp